Mostanában nincs szexuális vágyam, mi az oka? - Az orvos válaszol

Néhány hónapja szexuális vágyam teljes eltűnését tapasztalom. Mi lehet az oka? Érdemes vele orvoshoz fordulni? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdései közül.

Tisztelt Kérdező!

A szexuális vágy, azaz libidó csökkenésének vagy akár teljes hiányának számos oka lehet.

Többek között a leggyakoribb a stresszes életvitel vagy a fokozott pszichés megterhelés, akár a munkahelyen, akár az otthoni környezetben.

Esetenként hosszan tartó gyógyszerszedés (pl. antidepresszánsok, esetleg fogamzásgátló tabletta stb.) is kiválthat időlegesen libidócsökkenést.

Tudni kell azonban, hogy ez a folyamat visszafordítható. Legtöbbször a közös megbeszélés vagy olyan helyzetek keresése, ami mindkét fél számára megnyugtató, ellazító lehet, már önmagában megoldást nyújthat.

Ha ez nem segít, érdemes orvoshoz, szexuálpszichológushoz, párterapeutához fordulni.

Olvasson tovább! A fogamzásgátlás és a libidó kapcsolata

WEBBeteg


Forrás: WEBBeteg
Orvos szerzőnk: Dr. Szilvási Ferenc, nőgyógyász

Szex || Libidó || Vágy || ||
Vissza az eredeti oldalra