• NEO CITRAN COLD AND SINUS szirup adatlap


        Ez a készítmény már nincs forgalomban

        1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran Cold and Sinus és milyen betegségek esetén alkalmazható?

        A Neo Citran Cold and Sinus a megfázás és az influenza tüneteivel, például fájdalommal, fejfájással és/vagy lázzal járó orrdugulás és melléküregi váladéklerakódás rövid távú enyhítésére alkalmazandó.

        A szirup melegítő érzést nyújt a torokban és a szájüreg hátsó részében.

        Gyógyszerinfók

        Gyártó: Novartis Hungária Kft. Consumer Health részlege
        Hatóanyag: paracetamol, pseudoephedrine
        Normatív TB támogatás: nincs
        Közgyógyellátásra adható: nem
        EÜ támogatásra adható: nem
        EÜ 100% támogatásra adható: nem
        Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

        Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran Cold and Sinus?

        A Neo Citran Cold and Sinus két hatóanyagot tartalmaz:

        • a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.
        • a pszeudoefedrin-hidroklorid az orrdugulást csökkenti. Az orrjáratok duzzanatának csökkentése révén felszabadítja az eldugult orrot és segíti a könnyebb légzést. Az orrmelléküregi nyomást is csökkenti.

        A gyógyszer felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők számára javallott.

        Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

        Ha a fenti tünetek közül csak egyet észlel, lehet, hogy megfelelőbb lenne olyan gyógyszert szednie, amely csak az egyik hatóanyagot tartalmazza.

        2. Tudnivalók a Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt

        NE szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t:

        • ha allergiás a paracetamolra, a pszeudoefedrin-hidrokloridra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
        • ha allergiás a földimogyoróra vagy a szójára, mivel ez a gyógyszer szójalecitint (E322) tartalmaz,
        • ha szívbetegsége vagy súlyos koszorúér-betegsége van, vagy magas a vérnyomása (hipertónia),
        • ha pajzsmirigy-túlműködése van,
        • ha zártzugú zöldhályogja (glaukómája) van (magas a szemnyomása),
        • ha Önnél vizelet-visszatartási zavar áll fenn,
        • ha a vese közelében található mellékvesét érintő daganatos betegsége van (feokromocitóma),
        • ha jelenleg monoamino-oxidáz-inhibitorokat szed, vagy az elmúlt 2 hétben szedett ilyet (ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek),
        • ha triciklusos antidepresszánsokat szed,
        • ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek),
        • ha más szimpatomimetikus készítményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláló szereket szed.
        • ha terhes.

        Figyelmeztetések és óvintézkedések

        Paracetamolt tartalmaz.NE használja más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt. Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját.

        A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazását követően fejfájás jelentkezhet, amelyet nem szabad nagyobb adag fájdalomcsillapító alkalmazásával kezelni.

        Általában véve a fájdalomcsillapítók rendszeres szedése, különösen több fájdalomcsillapító szer kombinációja maradandó vesekárosodáshoz vezethet, ami a veseelégtelenség kockázatával jár.


        További gyógyszerek paracetamol, pseudoe... hatóanyaggal

        További gyógyszerek a(z) Megfázás-influenza kategóriában

        Új keresés