COLDAMIN BÉRES filmtabletta (7x) adatlap

1. Milyen típusú gyógyszer a Coldamin Béres filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Coldamin Béres filmtabletta hatóanyagai a paracetamol, feniramin-maleát, fenilefrin-hidroklorid és az aszkorbinsav (C-vitamin).

A Coldamin Béres filmtabletta az influenzaszerű állapotok és megfázás következtében kialakuló tünetek, mint a torokfájás, láz, borzongás, fejfájás, végtag-, ill. izomfájdalom, valamint a nátha kezelésére szolgáló gyógyszer.

2. Tudnivalók a Coldamin Béres filmtabletta szedése előtt

Ne szedje a Coldamin Béres filmtablettát, 

  • ha allergiás a hatóanyagokra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
  • ha máj- és vesebetegségben szenved,
  • ha alacsony a fehérvérsejtszáma,
  • ha súlyos pajzsmirigy túlműködése van,
  • ha kezeletlen magasvérnyomás betegségben (hipertónia) szenved,
  • ha szív- és érrendszeri betegségben szenved, illetve szívritmuszavara van,
  • ha zárt zugú zöldhályog (ún. glaukóma) betegségben szenved,
  • ha bizonyos depresszió elleni gyógyszereket szed vagy szedett 14 napon belül (lásd az Egyéb gyógyszerek és a Coldamin Béres filmtabletta c. részben),
  • ha ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány örökletes betegségben szenved.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Coldamin Béres filmtabletta szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, 

GYÓGYSZERINFÓK

Gyártó: BÉRES Gyógyszergyár Zrt.

Hatóanyag: pheniramine maleate
phenylephrine hydrochloride
paracetamol
ascorbic acid

Normatív TB támogatás:

Kiadhatóság: Orvosi vényhez kötött

Megnézem a teljes betegtájékoztatót
  • ha tüdőasztmára utaló tünetei vannak, 
  • ha glaukómában szenved, mert ebben az esetben a készítmény alkalmazhatóságát előzetes szemészeti vizsgálat során az orvosnak kell megállapítania,
  • ha bizonyos antibiotikumokat szed, 
  • ha a készítmény alkalmazása során 3 napon belül nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak a tünetei, orvosi ellenőrzés javasolt.
  • A készítmény alkalmazásának időtartama nem haladhatja meg a 10 napot.
  • A paracetamol hosszú ideig vagy az előírtnál magasabb adagokban történő alkalmazása a veseműködés romlásához és súlyos májkárosodáshoz vezethet.

Paracetamolt tartalmaz. A készítmény más paracetamol-tartalmú gyógyszerrel együtt nem szedhető. Más paracetamol-tartalmú készítményekkel történő egyidejű alkalmazás túladagoláshoz vezethet.

Gyermekek

A Coldamin Béres filmtabletta 14 éves vagy annál fiatalabb gyermekeknek nem javasolt.

Egyéb gyógyszerek és a Coldamin Béres filmtabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről. 

Megnézem a teljes betegtájékoztatót

További gyógyszerek pheniramine maleate;phenylephrine hydrochloride;paracetamol;ascorbic acid hatóanyaggal

ÚJ KERESÉS

Hol keres

Vénykötelesség