• Paracetamol téma

        WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó, gyógyszerész, Lektorálta: Dr. Lesznyák Judit
        Ki ne kezdett volna már öngyógyszerezésbe, amikor otthon feküdt lázasan? A legtöbb ember ilyenkor a házi patikában található lázcsillapítókhoz nyúl, melyek közül sok paracetamolt tartalmaz. De mi is valójában ez a hatóanyag, és mi az, amit fontos tudni róla?
        WEBBeteg.hu
        Az elmúlt napokban a közösségi médiában elterjedt az a Franciaországból származó hír, amelyek megkérdőjelezi a szteroidok és egyes nem szteroid típusú gyulladáscsökkentők (mindenekelőtt az ibuprofen) alkalmasságát a koronavírus tüneteinek enyhítésére.
        WEBBeteg - M. J., Lektorálta: Dr. Mélypatakiné Dr. Áfra Júlia, szakgyógyszerész
        A fájdalom és a láz csillapítására számos gyógyszer kapható a patikákban, melyek közül a paracetamolalapú változatok az egyik legismertebb csoportot képviselik. Talán ártalmatlannak tűnhet bekapni egy-egy pirulát a fejfájás vagy megfázás tüneteire, azonban ne feledje, hogy ezek a gyógyszerek is kiválthatnak mellékhatásokat vagy kölcsönhatásba léphetnek más szerekkel, például étrend-kiegészítőkkel.
        WEBBeteg - stern.de
        Asztma, allergiás nátha, bőrkiütés - egy tanulmány szerint a paracetamoltartalmú gyógykészítmények 46 százalékkal is növelhetik az asztma kialakulását gyermekeknél. Az orvosok óvatosságra, körültekintésre intenek a mindennapos hatóanyag használatával kapcsolatban.
        Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet
        Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) felülvizsgálva korábbi gyakorlatát a betegek biztonsága érdekében a jövőben kizárólag a gyógyszertárakban tesz elérhetővé néhány paracetamolhatóanyag-tartalmú készítményt.
        Fájdalomközpont
        Egy ausztrál kutatás megállapította, hogy a lumbágó okozta fájdalom csillapítására bizonyos vény nélkül kapható, például a paracetamol tartalmú készítmények nem alkalmasak. Arról, hogy milyen módszerekkel csökkenthetjük hatékonyan a derékfájdalmainkat, Dr. Arnold Dénes Arnold, aktív fájdalomspecialistát kérdeztük.
        MTI
        A várandósság alatt hosszú időn át szedett paracetamol károsíthatja a fiúmagzatok későbbi termékenységét - derült ki egereken végzett kísérletekből.
        mamigyogyit.blogspot.com
        Valóban, a paracetamol nagy dózisban májkárosító. De kell- e félnünk ettől, ha a megfelelő dózisban, odafigyelve adagoljuk a paracetamol- tartalmú készítményeket?
        WEBBeteg
        Megfáztam és paracetamol tartalmú megfázás elleni szert, torokfertőtlenítő tablettát és lázcsillapítót vettem be. Tele lettem csalánkiütés szerű piros foltokkal. Vajon melyik szer okozhatta ezt? A megfázás elleni szer mellékhatása lehet? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
        MTI
        Életveszélyes túladagoláshoz vezethet, ha naponta akár kicsivel több paracetamolt szed valaki az előírtnál - idézte brit kutatók figyelmeztetését a BBC hírportálja (www.bbc.co.uk).
        A lista folytatódik a következő oldalon, kérjük lapozzon!