Légszennyezés téma
Két súlyos betegség, aminek fő oka a dohányzás
Debreceni Egyetem
A tüdőrák és a COPD a két legsúlyosabb légzésszervi betegség, tüdődaganatban évente nyolcezren halnak meg. A betegségek fő oka a dohányzás.
Tíz európai városlakóból akár kilenc is erősen szennyezett levegőt szív
MTI
Tíz európai városlakóból akár kilenc is erősen szennyezett levegőt szív, a légszennyezés a becslések szerint az Európai Unió (EU) 28 tagállamában mintegy 430 ezer ember korai halálát okozhatja - derült ki az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) éves jelentéséből.
Skizofréniát és autizmust okozhat a légszennyezés
legszennyezes.hu
Amerikai kutatók eredményei szerint a légszennyezettség fontos szerepet játszhat a skizofrénia és az autizmus kialakulásában. Különösen a férfiak vannak veszélyben.
A robogók erősebben szennyezik a levegőt, mint a teherautók
MTI
A robogók erősebben szennyezik a levegőt, mint a teherautók - állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.
Egy kutatás szerint genetikai elváltozást okozhat a gyerekek szervezetében a légszennyezés
MTI
A tanulási képességet befolyásoló genetikai elváltozást okozhat a légszennyezés kisgyerekek szervezetében kínai és amerikai kutatóknak egy Kínában végzett kutatása szerint.
A légszennyezés növeli a koraszülés kockázatát
MTI
A nagyvárosi szennyezett levegő miatt akár 30 százalékkal magasabb az itt élő nőknél a koraszülés kockázata - idézte amerikai kutatók megállapítását a The Daily Telegraph brit napilap online kiadása.
A kipufogógázok növelik a szívroham kockázatát
MTI
A városi közlekedés által okozott légszennyezés, a járművek kipufogógázának belélegzése a rákövetkező hat órában növeli a szívroham kockázatát - idézte brit kutatók megállapítását a BBC hírportálja.
Mennyire veszélyes a vörösiszapból származó por?
Medipress
Tudósok jelentése szerint a magyarországi vörösiszap-katasztrófa hatása nem annyira ártalmas az egészségre, mint a városi légszennyezésből származó szállópor. A 2010-es ajkai vörösiszap-katasztrófát Európa egyik legkárosabb környezeti incidenseként tartják számon.
A szennyezett levegő árt a szívnek
MTI
Kanadai kutatók friss tanulmánya szerint a hirtelen szívhalálesetek hátterében a szennyezett városi levegő, a szmog szerepe is föltételezhető - olvasható az Amerikai Kardiológusok Kollégiumának folyóiratának (JACC) januári számában.
Szívritmuszavart okozhat a légszennyezés
Medipress
A legújabb kutatások szerint alábecsülik a légszennyezés szerepét a szívritmuszavar (aritmia) kialakulásában.