
Probiotikumok - Egészségmegőrzés cikkek
Szedhető-e probiotikum antibiotikummal együtt?
Az antibiotikumok olyan életmentő gyógyszerek, melyek segítik a szervezetet az olyan bakteriális fertőzések ellen, melyek halálosnak számítottak azelőtt, hogy Alexander Fleming 1928-ban felfedezte a penicillint, illetve később mások is további antibiotikumokat.
Néhány tipp a probiotikumok szedéséhez
A probiotikumok jótékonyan segítik szervezetünk bélflórájának munkáját. Azonban, mint minden készítménynél (legyen az gyógyszer vagy étrend-kiegészítő), a probiotikumok esetében is szem előtt kell tartanunk néhány szabályt.
Mitől függ a bélrendszerünk egészsége?
Az egészséges, szép bőr és haj a bélflóra egészségének jele. Ám ha a bélflóra egyensúlya felborul, annak puffadás, teltségérzet, hasmenés vagy székrekedés lehet a következménye. A bőrön pattanások, kiújuló gyulladások jelenhetnek meg.
A probiotikumok csökkentik a koleszterinszintet?
A legtöbb ember, akinek magas a koleszterinszintje, általában nem használ koleszterincsökkentő gyógyszert vagy csak legvégső esetben alkalmazza azt, hiszen számos étrendi és életmódbeli változtatással csökkenthető a koleszterinszint.
Gyerekeknek és felnőtteknek is érdemes probiotikumkúrát tartani
Tavaszra nemcsak a vitaminraktárak merülnek ki, de a téli antibiotikumkúrák, hasmenéses betegségek is nyomot hagynak a szervezetben. A probiotikumok kedvező hatásairól dr. Polgár Marianne gyermek-gasztroenerológus számolt be.
Probiotikumokkal a lapos hasért
Manapság úgy tűnik, a probiotikum az egyik legdivatosabb szó, mikor az étkezéssel kapcsolatos kérdések felmerülnek. Nem véletlenül.