Csökkenhet a gyógyászati segédeszközök áfája
Már látszik az esély arra, hogy a gyógyászati segédeszközök áfája 5 százalékra csökkenjen - számol be a Magyar Idők.
Több mint egymillió ember használ idehaza valamilyen gyógyászati segédeszközt, például kerekesszéket, hallókészüléket, gyógycipőt. Az érintettek többsége alacsony jövedelmű nyugdíjas vagy fogyatékossággal élő ember, akik a jövedelmük jelentős részét egészségügyi kiadásokra, így a gyógyeszközök megvásárlására fordítják - emlékeztetett a Magyar Idők.
A MEOSZ 5 százalékra csökkentené az áfát
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége és partnerszervezetei azt szeretnék elérni, hogy a gyógyszerekhez hasonlóan a támogatott segédeszközök áfája is 5 százalék legyen a jelenlegi 27 százalék helyett.
Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke a Magyar Idők megkeresésére azt mondta: a tegnapi egyeztetésen megállapodtak abban, hogy a segédeszközgyártók és -forgalmazók, valamint a fogyatékosok és betegek szervezetei elkészítik azt a munkaanyagot, amely egy szakmai egyeztetési folyamat alapjául szolgálhat.
Ahhoz, hogy az érintettek kérésének megfelelően 2019-től mérsékeljék az áfát, már a jövő évi költségvetési tervezés előtt, vagyis néhány hónapon belül meg kell születnie a megegyezésnek - tette hozzá Kovács Ágnes.
Olvasson tovább! Gyógyászati segédeszközök használata
A teljes cikket a Magyar Idők oldalán olvashatja.