Adományvonal a mellrák elleni küzdelemért
A mellrák elleni küzdelmet támogatják azok, akik a 1788-as adományvonalat hívják szeptemberben és októberben. Minden hívás vagy sms 100 forintot jelent az Egészség Hídja Összefogás Egyesületnek, amelynek célja, hogy csökkentsék a mellrák miatti halálozások számát.
A mellrák elleni küzdelemre fordítják a Telekom Adományvonal hívásából szeptemberben és októberben befolyó pénzt. A 100 forintokat teljes egészében az Egészség Hídja Összefogás Egyesület kapja.
Magyarországon a nőket a rosszindulatú daganatos megbetegedések közül legnagyobb arányban a mellrák sújtja. 2004-ben 2316 nő halálát okozta a betegség, a statisztikák szerint pedig minden kilencedik nő mellrákos.
Szakemberek szerint nagyon fontos a szűrés, a túlélési esély ugyanis 90 százalékos, ha a mellrákot a legkorábbi stádiumban észlelik. Az Egészség Hídja Összefogás éppen ezért 2001 óta országos mozgósító programokkal hívja fel a figyelmet az egészséges életmódra és a szűrővizsgálatok fontosságára.
A Népegészségügyi Program keretében minden 45 és 65 év közötti nő kétévente meghívó levelet kap mammográfiai vizsgálatra. Az Egészség Hídja Összefogás egyik leglátványosabb tevékenysége a figyelemfelhívó séta, melyet minden év októberében rendeznek a Lánchídon.
(FH)