A pánikbetegség és tünetei - Lehet, hogy már Önnek is volt

Lehet, hogy már Önnek is volt pánikrohama, csak nem tud róla. Sokan ugyanis úgy gondolják, hogy szívinfarktust kaptak és mentőt hívnak. Mások inkább megpróbálják elfelejteni a történteket és ezért nem jönnek rá, hogy valójában pánikrohamuk volt.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Én éppen most érzem szörnyen magam. Fesztiválon

Hozzászóló: L, 2013-07-05 02:56
Én éppen most érzem szörnyen magam. Fesztiválon vagyok,ami régen semmi gondot nem jelentett,de most... Nagyon keveset aludtam, valószínű ez idézte elő. Lemaradtam arról a koncertről,amit nagyon meg akartam hallgatni... A minden porcikámat àtjáró félelemnél és mellkasi fájdalomnál csak a szégyenérzet rosszabb. Nem mertem szólni a vadul partizó ismerőseimnek. Én. És ez nagyon fáj. Mindig vagány,talpraesett lány voltam,akiből senki nem nézné ki,hogy milyen szorongásai vannak. És elbujdokoltam. Kettősség. Irtóztam az emberektől,alig bírtam beszélni, csak a testemre tudtam figyelni. Mindeközben féltem,félek az egyedülléttől. Az alvás gondolatától,a haláltól. Most jöttem rá, hogy kisgyerek koromban is erősen szorongtam, csak nem mutattam ki; rettegtem olykor, ha mindenki elaludt körülöttem éjjel,és csak én maradtam ébren vagy idegen helyen kellett aludnom. Majd elájulok a fáradtságtól most is,,de ahogy elaludnék, felriadok. Ez maga a pokol. De küzdök.

Pánikbetegséggel küzdötök? Ne féljetek,

Hozzászóló: Tanácsadó, 2013-01-26 14:28
Pánikbetegséggel küzdötök? Ne féljetek, ez egy """ártamatlan jelenség""", nem kell megijedni tőle. Egészségügyi következményei nincsenek. Hogy mit tudtok tenni ellene, hogy soha ne jelentkezzen: keressetek fel egy kineziológust, ő fog segíteni. Nem olcsó mulatság, de higgyétek el, megéri. Ez az egyetlen megoldás a tünetek eltüntetésére.Ha tehetitek, ezenkívül sportoljatok és éljetek egészségesen.

Nekem 9 éves koromban kezdődtek először

Hozzászóló: Ági, 2012-11-13 19:54
Nekem 9 éves koromban kezdődtek először a tünetek, azóta 16 lettem, és rengeteg éjszaka (csak éjszaka!) reszketek és teljesen lehetetlen őrültségektől félek. Volt, hogy hajnalig nem bírtam aludni, mert hányingerem lett a reszketéstől, és pánikoltam a betegségektől. Én általában gyógyteákkal küzdöm le (ideges eredetű alvászavarokra felírtakkal). De nem is értem... Nem tudom, hogy tudnék végleg kilábalni belőle. Valószínűleg anyukámtól kaptam ezt, mert ő is idegeskedő és beteges típus. (Már-már hipochonder)De annyiban legalább szerencsés vagyok, hogy csak éjszaka tör rám a pánik, és ha hajnalban sikerül elaludnom, reggelre már semmi baj nincs. :)

Olvastam egy nagyon jó cikket a neten, a

Hozzászóló: Titi, 2012-06-09 18:17
Olvastam egy nagyon jó cikket a neten, a címe "Elsősegély szorongás és pánik esetén." Szerintem keressetek rá, és fogadjátok meg az útmutatásait, érdemes!

Sziasztok,25éves lány vagyok és pánikbeteg

Hozzászóló: Anna, 2011-10-10 19:43
Sziasztok,25éves lány vagyok és pánikbeteg voltam.A klasszikus tünetekkel és még súlyosabbakkal.Amikor már nagyon kilátástalannak éreztem és mindent kipróbáltam végül beiratkoztam egy önismereti csoportba és segített.A pánikbetegséget nagyon sok feltáratlan stressz okozza sokszor nincs is az ember tisztában ezek gyökereivel.Az állami ellátásban lévő szakorvos annak idején xanaxra akart ráállítani mondván,hogy a pánikbetegség nem gyógyítható csak a tüneteit lehet enyhíteni ma azt mondom örülök,hogy nem hittem neki és nem kezdtem el a végtelen gyógyszerkúrát.Régen a buszra nem tudtam felszállni annyira szorongtam, utazni teljességgel képtelen voltam.Azóta két éven belül másfél évet töltöttem egyedül külföldön tanulva és rengeteget utaztam mindezt gyogyszer nélkül.Lehetséges a pánikbetegség kezelése és nagyon fontos a feszültségek feltárása és kezelése.Jótékony hatással lehet a stresszlevezető testmozgás például a jóga,érdemes elsajátítani az autogén tréninget és akár szakember segítségével feldolgozni a feszültségeket.Jobbulást mindenkinek

Sziasztok!Én 18 éves vagyok, és már több

Hozzászóló: Zs, 2011-09-21 14:37
Sziasztok!Én 18 éves vagyok, és már több mint 3/4 éve pánik beteg vagyok, és 4 éve szorongásos-depressziós..4 hónapja meghalt egy olyan személy akit, a világnál jobban szerettem.Szerelmes voltam, és azóta úgy érzem meghalt az egyik felem vele.6 éve halt meg a nagypapám, akivel olyan kapcsolatom volt, mintha csak az apám lett volna, mindig megvédett,szeretett, törődött velem.Van egy nevelőapám, aki utál, és anyámat ellenem fordította.Teljesen egyedül maradtam, a rohamaimmal együtt,amik szinte minden naposak, és egymás után kétszer is van.Sorra kapom a nyugtatókat, és már teljesen begolyóztam tőlük.Mit tegyek, hogy újra, vagy végre rendbe jöjjön az életem???????

Sziasztok 18 éves lettem éretségi közben

Hozzászóló: az04, 2011-06-09 10:27
Sziasztok 18 éves lettem éretségi közben vagyok és ugy érzem pánik beteg lettem félek ithon h rosszul leszek izgulok szorongok családi problémák is vannak tanulnom is kellene és rettegek kimeni az utcára félek autoba ülni 1 honapja tart mindig mondják ne figyelj rá de mit tegyek csak arra figyelek :( Régen nem ijen voltam olyan életvidám boldog mostmeg szomoru síros félős és már annak örülök mikor nem szorongok mit tegyek?? mennem kéne tovább tanulni de érzem az életem tönkre fog menni :(

Sziasztok 19 éves vagyok és Egy másfél

Hozzászóló: Csaba, 2011-06-08 01:34
Sziasztok 19 éves vagyok és Egy másfél éve tart ez az egész és nagyon rossz főleg ien fiatalon..Ha tömegközlekedéssel megyek ..aztérzem mintha figyelnének,szorongok,feszült vagyok alig tudok beszélni, régebben volt olyanis h aztéreztem h követnek..!Társaságba Tisztán nagyon ritkán tudok lenni a komunikációmat is lerombolta..Magamba egyszerűen alig tudok elmenni valahova ..a tömeget nem nagyon biromIdegenekkel nehezen megy a komunikáció..Nem beszélek sokat ..régen nem voltam ilyen magamra sem ismerek..ugyérzem egyedül vagyok tudatalatt tudom h más is van igy pedig!!Szüleim elváltak...Mindig veszekedtek otthon..Anyum mindenért kiabált..Legtöbbet a haverokkal voltam,,És Füveztem 14-éves korom óta ameddig felnem kerültem pestre..és itt abba hagytam és rá 3 hónapra elkeztem meg miközbe füveztem néha speedeztem is..Már 1 éve abbhagytam..Azért irtam le a drogokat mer ha olyan olvassa aki esetleg ért hozzá megtudja mondani h ez válthatta ki e vagy sem?

Sziasztok 19 éves vagyok és Egy másfél

Hozzászóló: Csaba, 2011-06-08 01:25
Sziasztok 19 éves vagyok és Egy másfél éve tart ez az egész és nagyon rossz főleg ien fiatalon..Ha tömegközlekedéssel megyek ..aztérzem mintha figyelnének,szorongok,feszült vagyok alig tudok beszélni, régebben volt olyanis h aztéreztem h követnek..!Társaságba Tisztán nagyon ritkán tudok lenni a komunikációmat is lerombolta..Magamba egyszerűen alig tudok elmenni valahova ..a tömeget nem nagyon biromIdegenekkel nehezen megy a komunikáció..Nem beszélek sokat ..régen nem voltam ilyen magamra sem ismerek..ugyérzem egyedül vagyok tudatalatt tudom h más is van igy pedig!!Szüleim elváltak...Mindig veszekedtek otthon..Anyum mindenért kiabált..Legtöbbet a haverokkal voltam,,És Füveztem 14-éves korom óta ameddig felnem kerültem pestre..és itt abba hagytam és rá 3 hónapra elkeztem meg miközbe füveztem néha speedeztem is..Már 1 éve abbhagytam..Azért irtam le a drogokat mer ha olyan olvassa aki esetleg ért hozzá megtudja mondani h ez válthatta ki e vagy sem?

Par eve kezdodott...akkor meg nem tudtam

Hozzászóló: Karolina, 2011-05-15 01:22
Par eve kezdodott...akkor meg nem tudtam mi ez. Halalfelelem, eros szivdobogas, ugy ereztem kivisz a labam es elajulok. Azota is tart. 23 kgot felszedtem, amit nem birok leadni. Minden osszejott. Apam halala, rossz parkapcsolat, koltozes es most meg a munkam is elvesztettem.Par eve elmentem a hazi orvoshoz. Kirohogott. Azt mondta neki is van. Manapsag mindenkinek van. Ne gondoljak ra. Menjek haza, es felejtsem el. Nem fogok meghallni mint Apam, ne gondoljam.Ennyi. Azota is ramtor. De mivel hazakuldott es kozolte semmi bajom nincs igy jobban kellene lennem de nem vagyok.Neha ugy erzem nincs tovabb, csak Edesanyam es a Testverem tartjak bennem a lelket.