NőiSarok
A BLOG LEÍRÁSA
Fiatal Nőknek tanácsok tippek hasznos infok - KamaszPanasz
Látogatás: 31981 alkalommal
A blogban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság-, és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal.
Simnkelési tanácsok
Kevés
olyan
13-16
éves
lány
van,
aki
még
ne
próbálkozott
volna
sminkeléssel.
De
hogyan
is
sminkeld
magadat?
Milyen
alkalomhoz
milyen
smink
illik?
Nos,
ehhez
szeretnék
adni
egy-két
hasznos
ötletet.
Szőrtelenítés - milyen módszert használjak?
Ahogy serdülsz, megjelennek a szőrszálak a testeden, és el szeretnéd tüntetni őket. Itt leírom az összes szőrtelenítő módszert, használatukat, előnyeiket, és hátrányaikat. Remélem, hogy ezután a cikk után egyszerűbben fogsz tudni dönteni erről a kérdésről.
A legegyszerűbb, leggyorsabb, és legfájdalommentesebb módszer, főleg ha villanyborotvát használunk. Erős, sötét szőrszálak esetén 1-2 naponta, egyébként hetente egyszer kétszer is elég borotválkozni. Legjobb, ha fürdés, vagy zuhanyzás előtt használod. Borotválás előtt a bőrt nedvesítsük be, szappan-, vagy borotvahabbal puhítsuk fel, majd húzzuk végig a borotvát a bőrön, a szőrszálak növekedésével ellentétes irányban. Minden testrészen használhatjuk, bár leginkább a lábon célszerű. A hónaljra egyébként sokkal inkább ajánlatos a gyantázás, vagy a krémmel történő szőrtelenítés. Manapság kaphatóak a kifejezett nők számára, a női test sajátosságaira tervezett borotvákat. Ezek csúszásmentesek, gumibordás nyéllel ellátott borotvakészülékek. Biztonságos fogást és könnyű kezelhetőséget biztosítanak, s nem okoznak sérüléseket. Ajánlatos szintén speciálisan nők számára kifejlesztett borotvazselét (zseléhabot) használni, amely hidratáló és bőrkondicionáló anyagokat tartalmaz, s lehetővé teszi, hogy a borotva kímélje a bőrt. Sőt vannak olyan borotvák, amelyek azonnal ápolják a frissen szőrtelenített testfelületet. A borotválás után okvetlenül használjunk borotválás utáni testápolót, amely védi a bőrt a kiszáradástól, frissíti, és bársonyossá, simává teszi.
A nők rémálma
Táplálkozási gondok
Bulimia-nervosa
A
bulimia
még
elég
"fiatal"
betegség,
hiszen
régebben
az
anorexiával
azonosították.
Ennek
ellenére
háromszor
gyakoribb
is.
Lényege,
hogy
a
betegnél
(legalább
heti
egyszer)
falási
rohamok
keletkeznek,
gyakran
az
éjszaka
közepén,
félálomban.
A
falási
rohamokat
bűntudat,
lelkiismeret
furdalás
követi.
Az
önvádolás
gyakran
hánytatásba,
hashajtók
szedésébe
torkollik.
A
betegség
nehezebben
felismerhető
az
anorexiánál,
hiszen
nem
jellemzi
a
kóros
soványság.
Nincsenek
külső
tünetek,
(bár
a
hányástól
a
fogak
megromolhatnak)
a
bulimiás
"belülről
emészti"
magát.
A
falási
rohamok
és
az
utána
következő
hánytatás
a
szorongás
jelei,
ugyanis
a
betegség
pszichés
eredetű.
Gyanús
lehet,
ha
barátnőnk
sokat
van
a
vécén,
és
testével
nagyon
elégedetlen,
ugyanis
a
betegség
hosszú
távon
súlyos
önértékelési
zavarokhoz
(esetleg
anorexiához)
vezethet.
Drunkorexia
Menstruáció
Egészségügy-Menstruáció
A menstruáció a lányoknál általában kamaszkorban jelentkezik. Havi vérzés, mely ciklikusan jelenik meg 28 naponta és 4-5 napig tart. Ez az első megnyilvánulása, a "nővé válásnak", ugyanis a menstruációtól számítva nemzőképesek a lányok. A menstruációnk az agyalapi mirigyünktől "indul el", ugyanis ez szabályozza a méh nyálkahártyájának kilökődését (ez okozza a vérzést), valamint a méh nyálkahártyájának a megtermékenyített petesejt befogadására való felkészülését szabályozza. A tüszőérlelő és a sárgatest hormon felelős a menstruációért és mindkettőnek fontos szerepe van: A tüszőérlelő hormon hiányában nem indul meg a petesejt érése, míg a sárgatest képző hormon hatásának zavarakor felborul a tüszőrepedés folyamata és a méhnyálkahártya érése. A serdülőkorban észlelhető testi változások részben a petefészek fokozódó ösztrogén termelésének, részben pedig a mellékvesekéreg hormontermelésének következményei. Nagyon összetett folyamat során válunk nővé és ezek a folyamatok leginkább a kamaszkorban bontakoznak ki. Ugyanis szintén ekkor kezdenek fejlődni (kisebb-nagyobb mértékben) az úgynevezett "másodlagos nemi jellegek" vagyis a mellek. Az alkat is kezd nőiesedni, a csípő szélesedik, a fenék terebélyesedik.
Diétázási tippek
Okos diéta
A jó fogyókúra egyik alapfeltétele a mozgás. Testedzés nélkül ne is álmodj arról, hogy komoly hatást érj el! Válassz egy olyan sportot, amit szívesen csinálsz és próbáld meg heti rendszerességel űzni. Ezen kívül természetesen nem árt csökkenteni a bevitt kalóriamennyiséget.A lényeg az, hogy fokozatos legyen és ne egyik napról a másikra akarj lefogyni! Ha hetente 0,5 kg sikerül leadnod sokkal nagyobb az esélyed, hogy sikeres legyen a diétád, mint ha pár nap alatt sz6abadulsz meg 2-3 kilótól! Ha súlyosan elhízott vagy és elhatároztad, hogy lefogysz, mindenképp fordulj szakemberhez!
Szépségápolás- Pattanásos bőr
Az elhízás
Az elhízás egyre nagyobb méreteket ölt, főleg a fejlett országok körében. A WHO (World Health Organization) szerint a legsúlyosabb tíz betegség közé tartozik. Esztétikai problémákkal is és szövődményekkel jár. Lényege, hogy a normál energiatartalékokon kívül fölöslegesen felhalmozódott zsírszövetek csúfítják el a testünket.
Ez sokszor pszichésen is befolyásolja a kövér gyereket (leginkább tinédzsert) vagy felnőttet zárkózott, visszahúzódó lesz, mert szégyelli testét. Több fajta elhízás létezik: alma típusú (hasra, törzsre felhalmozódott súlyfelesleg) és körte típusú is (csípőre, combra felszedett pluszkilók). Okozhatja meghízásra való hajlam (genetika), családi háttér (szegénység vagy éppen gazdagság) és lelki problémák, depresszió is.