Fogamzásgátlásról egymásközt

Ki, hogyan, miként?Sokféle módszer létezik.Megszakítás, naptár-módszer, óvszer, tabletta, hüvelygyűrű, spermicidek. stb.
De vajon kinek, melyik megoldás a legmegfelelőbb, legbiztonságosabb?Gyere, mondd el,oszd meg a Te tapasztalataidat!Legyünk együtt fel

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

esemény utáni tabletta

Hozzászóló: vikszisz, 2011-10-27 10:05
szia. lehet, hogy már későn írok, de talán a mai nap még benne van a 72 órában, mert 72 órán belül még van megoldás. de minél előbb irány a doki, mert csak ő írhatja fel, vényköteles!!! az egyik barátnőmnek is pont a napokban volt egy ilyen problémája, mi Fb-n találtunk egy nagyon hasznos oldalt, ahol sok információt lehet olvasni erről. ha érdekel, akkor nézd meg: http://www.facebook.com/neesspanikba

esemény utáni tabletta?

Hozzászóló: lilike86, 2011-10-25 14:14
Válasz erre: vikszisz, 2011-10-27 10:05
sziasztok! segítséget szeretnék kérni. sajnos megtörtént a baj tegnap... és nagyon félek, nem tudom, hogy kihez tudnék fordulni. hallottam már esemény utáni tablettáról, de nem tudok róla sokat. mennyi időn belül lehet megoldást találni vele? és nem tudjátok, fel kell íratni dokinál, vagy pedig kapható gyógyszertárakban is?

tehát tabi

Hozzászóló: Méh25, 2011-07-21 17:09
Érdekes , mert amióta nem szedek tablettát fájdalmasabb is a menstruációm is, és mindig tolódik is. Hallottam már a Pharmatex termékekről, akkor azt mondod, nem biztonságosak?tehát tabletta a tuti.

Biztos siker :(

Hozzászóló: gyongy76, 2011-07-12 12:22
Válasz erre: Méh25, 2011-07-21 17:09
2 évig nem védekeztünk, csak utána estem teherbe. A tesó 2 év után "összejött", utána pedig már védekeztem Pharmatex-el. Na, biztos volt a siker, azóta nagycsaládos anyuka vagyok. Tehát ezeknek a krémeknek a hatékonysága tényleg nem 100%! Úgyhogy inkább a tablettánál maradj!!!

Ha nincs tartós kapcsolat

Hozzászóló: Méh25, 2011-06-29 17:08
Válasz erre: gyongy76, 2011-07-12 12:22
Érdekelne a véleményetek, hogy ha nincs tartós kapcsolat egy nő életében, és mondjuk az óvszert sem szereti igazán, akkor ki hogyan oldotta meg a védekezést? Mert tartós kapcsolat esetén kézenfekvő a gyógyszer,de más esetben? Maradjon a tabletta?

szoptattam és gyógyszert is szedtem

Hozzászóló: Méh25, 2011-06-23 10:05
Amikor megszületett a kisfiam és eljött az idő hogy újra nemi életet éljek, 6 hét után, a nőgyógyászom ennek nem látta semmiféle akadályát, és olyan összetételű fogamzásgátlót írt fel, amit szoptatás alatt is nyugodtan lehet szedni. És nem apadt el a tejem, szerintem a minőségével sem volt baj. Így saját tapasztalatom szerint, igenis lehet szoptatás alatt is gyógyszert szedni. Bár tény, hogy nem a régi tablettát!

semmi baj

Hozzászóló: Melluss, 2011-06-20 19:16
szia én is azt szedem és semmi baj nincs vele úgyhogy eddig csak ajánlani tudom pedig én már lassan 1 éve szedem

Másik kell!

Hozzászóló: ulino, 2011-06-20 08:37
A kombinált fogamzásgátló tabletta nem megfelelő, ha szoptatsz, mert befolyásolhatja a tej mennyiségét, kiválasztódik a tejbe, így hatással lehet a picire is.Ezért olyan tabletta kell, amely csak progesztint tartalmaz. Ha már befejezted a szoptatást, akkor térhetsz vissza a régi tablettához.

Szoptatás alatt védekezhetek tablettával?

Hozzászóló: Nünüke, 2011-06-16 21:32
Válasz erre: ulino, 2011-06-20 08:37
Szoptatás alatt szedett valamelyikőtök tablettát? Nem befolyásolta a picit, nem lett nyugtalanabb? És megbízható védekezés szoptatás alatt is a régi tablettám?

ne aggódj

Hozzászóló: Méh25, 2011-06-15 17:55
Biztosan semmi baj nem lesz,miért lenne, hiszen a nőgyógyászok azért értik a dolgukat!