Herpesz a nemi szerveken (herpes genitalis)

A genitális herpesz kezelése a tünetek gyógyítását jelenti, maga a fertőzés nem szüntethető meg - amint az immunrendszer egyensúlya megbomlik, a betegség kiújul. A nemi herpesz tünetei és kezelése.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

?

Hozzászóló: Józsa Erika, 2008-10-08 22:29
?

Ez nem is rossz ötlet! Indítani kéne egy

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-30 01:02
Ez nem is rossz ötlet! Indítani kéne egy párkereső weboldalt HSV-2 -eseknek, hogy ne legyenek gátlások... :)

Ugy fogadják, hogy köszi szia inkább keresek

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-29 16:32
Ugy fogadják, hogy köszi szia inkább keresek vírusmentes partnert!!! Egy megoldás van: MI herpeszesek 1más közt kell partnert találni, így nem kell félni ,hogy megfertőzöd a partnered! Na én itt is vagyok mint férfi 25 éves alany, jelige: "herpeszes lányok nyugodtan írjatojk! :)" e-mail: [email protected]

Sziasztok! Először is mindenkinek részvétem,

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-24 21:38
Sziasztok! Először is mindenkinek részvétem, aki elkapta ezt a rüsvedt kórságot, sajnos nekem is sikerült elkapnom az előző barátomtól. Nem tudom neki megbocsátani soha és remélem megveri érte az, akinek ez a feladata... Azt is megbántam, h. valaha is megismertem. De hát ez az én bajom, csak ugye amikor megbízol vkiben és az egyszer csak úgy jön haza a közös ágyba, h. ajándékba átad egy ilyen 'cuki' betegséget, na az a klasz. Sajnos én sem tudok sok okosat hozzátenni a történethez, mármint a megoldáshoz, mert azt mondják a szakemberek, h. ez amíg élsz, ott lesz benned, szóval csak reménykedni lehet, meg picit odafigyelni az immunrendszer állapotára. Viszot amire kíváncsi lennék kedves hozzászólók, h. ti hogy közöltétek az új partnerrel azt, h. herpeszetek van, illetve milyen fogadtatásban részesítették az infot? Mert ugye senki sem szeretné továbbadni ezt, viszont az, h. 20-30 évesen zárdába vonuljunk, az azért mégsem várható el... Szóval ha vkinek már van ilyen jellegű tapasztalata, az írja meg, köszönöm!

Állítólag amerikában nagyon népszerű

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-22 13:11
Állítólag amerikában nagyon népszerű ez a betegség, szóval REMÉNYKEDJÜNK ,HOGY AZ AMCSI KUTATÁSOK VÉGRE TALÁLNAK VÉGLEGES ELLENSZERT EZ ELLEN AMI BEJUT-ELJUT AZ IDEGPÁLYÁKRA,IDEGDÚCOKBA IS... mert ugye nekem azt mondták azért nem lehet kiírtani mert a gyógyszer nem jut el idáig vagy mi...

Sziasztok! Mi a fészkes fenéér nem tudják

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-22 12:59
Sziasztok! Mi a fészkes fenéér nem tudják kiírtani az idegpályákból ezt az alattomos féreg vírust??? Engem pszcihésen úgy kikészít, hogy még párkapcsolatokba sem merek bonyolódni azóta mióta megvan! Vagy majd mielött odakerül a sor közöljem vele hogy drágám herpeszem van és havonta kijön és elkaphatod te is az egyetlen megoldás az lehet ha állandóan gumiban szexelünk, még az orális szexhnél is... Mert ugye ha nincs gumi rajtad és tüneted sincs akkor jön a TÜNETMENTES VÍRUSÜRÍTÉS ???!!! A bőrgyógyászok is csak tapogatóznak, mismásolnak a válszokkal, mindenki más mond arra a fogalomra is ,hogy tünetmentes vírusürítés... Egyik azt ,hogy belső hugycsövön jön ki azért tünetmentes,NEM TUDUNK RÓLA MERET NEM LÁTJUK, másik azt ,hogy nincs tünet, de a váladékunkal üritjük a vírust... Haemadikat tud valaki? Más nem visel meg lelkileg, illetve nem fél új kapcsolatot létesíteni? Csinált már valaki végig 1 évig szuppresszív kezelést, ha igen milyen eredménnyel????

Kedves Mariella! Én jó pár éve együtt

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-21 10:24
Kedves Mariella! Én jó pár éve együtt élek ezzel a betegséggel. Mivel Herpes vírusról van szó így kiírtan nem lehet, csak tünet mentessé tudod tenni. Tanács: Kerüld az erős napfényt, a fűszeres ételeket, a cigit, és főleg a STRESZT. Tudom, hogy nehéz betartani de sajos ezeken sok múlik. Mivel a vírus az idegpályákon húzódik meg, így egy kisebb stressz is előhozhatja. Ha a nyirokcsomó megnagyobbodik akkor menj orvoshoz mert akkor vmi antibiotikum kell. Általában a TELVIRAN-t szokták adni, de szerintem az ISOPRINOSIN jobb. Most próbálom az Ezüst Kolloidot, amit bármelyik gyógynövény üzletben lehet kapni, illetve a HEPAVIR nevű nem gyógyszernek minősülő kapszulát. A lényeg, hogy az immunrendszert kell erősíteni. Nem akarlak megijeszteni de nálatok nőknél egy kicsit rizikósabb a helyzet, mert a úgy tudom, hogy a Genitális herpesz méhnyakrákot okozhat. Tudomásom szerint a herpesz megjelenése előtt és után 20-20 nappal fertőző. Ha kérdésed van akkor a [email protected] -ra írhatsz. J.A.R

Sziasztok! Hát, én sem vagyok jobb helyzetben...

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-18 16:17
Sziasztok! Hát, én sem vagyok jobb helyzetben... Tavaly novemberben jelentkezett először ez az iszonyat rajtam, akkor már 10 hónapja voltam ugyanabban a kapcsolatban. (Az előző kapcsolatom is több, mint 3 évig tartott.) Nem tudom - és valószínűleg már nem is fogom megtudni -, hogy kitől szedtem össze, de tény, hogy az én szervezetemben régebben már megjelent a herpesz a számon, sőt, a szememen is kötőhártya-gyulladás kísérőjeként is. A gen. herpesz sajnos gyakorlatilag havonta megjelenik, van hogy kétszer is. :-( Első alkalommal a nőgyógyászom Telviran-t írt fel (még csak nem is a legerősebbet), azt mondta, hogy elvileg használhat ez a dózis, és nem lesz nagyon gyakori látogató... Ehhez képest... Mostanra már igen elkeseredtem, az életminőségemen iszonyú rombolást végzett, állandóan rettegek, hogy megfertőzöm a páromat, pedig lassan babát szeretnénk... Még arról sem találtam infót, hogy melyik stádiumtól fertőző, (pl. a hólyagok kialakulásától, ami ugye kifakad, vagy már a megelőző viszketéses tünetek alatt is... Igaz, azt is olvastam valahol, hogy tünetmentes időszakban is fertőzhet...) Akkor most hogy is van ez? Engem még egy nőgyógyász sem tudott teljes körűen felvilágosítani, és használható tanácsot adni. Örülnék, ha valaki érdemben hozzá tudna szólni, hát még ha használható ötlete lenne a tünetek visszaszorítása érdekében...!! Előre is köszönöm! Mariella

Szia Kruz! Nem mondod hogy 10x jött elő

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-03 21:00
Szia Kruz! Nem mondod hogy 10x jött elő ??? Én nekem most jött ki nagy bánatomra először, de nagyon fáj :( Ha ez még 10x kijön ebben az évben nem fogom kibírni. Sima bőrgyógyászhoz is el lehet menni ezzel kapcsolatban? Te ott voltál?? Segíts kérlek! Akár megadoma a mail címem is és levelezhetnénk te tapasztaltabb vagy mint én akinek most van először. [email protected] Köszi előre is

Hello! Sajnos tavaly nyáron megjelentek

Hozzászóló: Kruz, 2008-08-01 01:59
Hello! Sajnos tavaly nyáron megjelentek rajtam az első tünetek, a gen. herpesz tünetei! Akkor már több mint féléve állandó párkapcsolatban éltem(elötte is hosszútávú kapcsolataim voltak) Akkor vajon az akkori barátnőmtől kaptam el? Sokan mondják ,hogy már régen a szervezetbe juthatott csak most jött ki először... De sok helyen azt írják ,mint itt is fentebb ,hogy a fertőződést követő 16-21 napon belül megjelennek az első tünetek... Akkor mi az igazság? Kinek milyen sűrűn jön elő? Nekem az első évben !!! 10x !!! jött ki, 2 hónapja kezdtem el a bőrgyógyászom tanácsára az úgynevezett szupressziós kúrát, vagyis 1 évig szedem a TELVIRAN 400mg-os tabit 2x naponta... Értelmes választ nem kaptam mire lesz ez jó, azon kivűl, hogy amíg szedem ritkábban jelenkezik... És utána? Ha valakinek van tapasztalata az írja meg ha lehet, vagy bármi jó tipp a kiújuilás illetve az eltüntetéssel kapcsolatban vagy más egyéb...