Képtelenség – Képalkotói vizsgálatok (MR, CT) várólistája

Tapasztalatok a képalkotó diagnosztikai vizsgálatokról (MR, CT és társaik). Helyszínek, orvosok, várólisták, hálapénz, plusz bármi, ami érdekes lehet.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Várakozás MRI-re

Hozzászóló: piroskane.piro, 2013-11-09 12:29
Szeptember közepén január 2.-ára kaptam agyi MRI-re időpontot. Nincs orvos ismerősöm, de a recepciós hölgy figyelmeztetett, hogy érdemes érdeklődni, mert előfordul, hogy valaki nem megy vagy lemondja. Okt. 7.-én arra jártam, bementem érdeklődni és szerencsém volt. A 8 órás beteg nem jelent meg, így nekem rögtön elvégezték a vizsgálatot. Nagyon hálás vagyok a Szegedi Diagnosztikán dolgozóknak.

MR vizsgálatra időpont

Hozzászóló: Marika50, 2013-10-20 13:12
Válasz erre: piroskane.piro, 2013-11-09 12:29
Tapasztalatból mondom Én is, hogy amelyik orvosnak van az MR vizsgálatot végzők között ismerőse, akkor annak a betege sokkal előbb kerül sorra a vizsgálatra.

MRI

Hozzászóló: Emeri, 2010-10-15 16:54
Szia, ezekről tudok: http://www.raditec.hu/ http://www.hr-scan.hu/?gclid=CIb8neyP1aQCFcqR3wod7nuiKQ De azokban az intézményekben, ahol van MRI, jellemzően csinálnak fizetős vizsgálatot is - érdeklődni kell.

Erdekelne

Hozzászóló: Edoci, 2010-10-15 05:53
Válasz erre: Emeri, 2010-10-15 16:54
Szia erdekelne ,hogy hol csinaltattad meg privatan az MR

protekcio

Hozzászóló: alwayssick, 2010-09-03 14:31
Válasz erre: Marika50, 2013-10-20 13:12
Hát azt elmondhatom, hogy ha az embernek nincs ismeröse a területen az csunyán porul jár, főleg az mr-rel, még az orvosok is egymást hivogatják, hogy intézzünk mr-t ennek meg annak. Mondjuk szerencsémre nálunk kb az egész család orvos ugyh nekem eddig 3 percnél tovább seholsem kellett várni :)

túl az MR-en

Hozzászóló: Emeri, 2010-08-27 09:20
Válasz erre: Edoci, 2010-10-15 05:53
Sziasztok! Megvolt a vizsgálat, elmentünk ugyanis egy privát MR-re. Úgy néz ki, szerencsére nincs semmi komoly probléma, bár a pontos ok még nem derült ki, de elváltozásokat nem mutatott a készülék. Beszélgettem kicsit az ott dolgozókkal, mondta, hogy sokan nem is tudnak róla, hogy van ilyen lehetőség, hanem kivárják a hivatalos várólistát. Ti hogy döntenétek hasonló helyzetben? Sok vagy nem sok egy ilyen vizsgálatért kb. 40 e. Forint? Vagy inkább másfél hónap várakozás? Szép hétvégét mindenkinek!

fogorvosi párhuzam

Hozzászóló: Emeri, 2010-08-19 16:21
Érdekes, hogy pl. a fogorvosnál a szóban forgó összegeket szó nélkül otthagyja az ember...Ha pedig valami komolyabb problémáról vagy annak lehetőségéről van szó, sokkal inkább elgondolkozik ezeken az összegeken...Megszokás? Mi a véleményetek?

magánrendelés

Hozzászóló: Janka, 2010-08-18 16:20
Szia Emeri! Én ultrahangon és röntgenen, sőt vérvételen is voltam már magánrendelésen, és a tapasztalataim jók voltak. A vizsgálatokra nem kellett várni, az eredményeket is hamar megkaptam, és minden flottul ment. Persze ezek 10-15 ezres tételek voltak, nem 50 ezresek. Egyszerűen sajnos nem mindig tudja az ember kivárni, amíg sorra kerül az egészségügyben, ha egyáltalán elküldik a megfelelő vizsgálatra. Sajnos, általában véve, nem sok jó tapasztalatom van a közegészségüggyel kapcsolatban, persze van 1-2 kivétel. Remélem, nektek minden jól fog menni. Ha apukád a fájdalmai miatt nem tud várni másfél hónapot, ha kórházi úton sehogysem tudtok előbbi időpontot kapni, és persze, ha meg tudjátok oldani a pénzügyi részét, én nem tartom rossz ötletnek a magánrendelést. Esetleg még meg lehetne próbálni beutalót kérni az amerikai úti OITI-be, a fejfájás ambulanciára, elképzelhető hogy ott gyorsabban megvizsgálnák apukádat. (http://www.oiti.hu/Index.aspx?MN=Menu3&&LN=Hungarian) Minden jót! Janka

saját finanszírozás - tapasztalatok?

Hozzászóló: Emeri, 2010-08-18 13:25
Válasz erre: Janka, 2010-08-18 16:20
Úgy néz ki, hogy bejelentkezünk jövő hétre valamelyik magánfinanszírozású vizsgálati helyre. Még bogarászgatom, hol milyen lehetőségek vannak. Van esetleg valakinek személyes tapasztalata e téren? Voltatok már ilyen magánfinanszírozású MR-en vagy CT-n? Az érdekelne legfőképp, hogy szerintetek-e megéri-e, fizetnétek-e érte ennyit, amennyibe ezek a vizsgálatk kerülnek? (Miközben tudod, hogy fizeted hosszú évek óta a TB-t, s elméletileg ez járna...stb.,stb.) Szép napot mindenkinek!

körzetek

Hozzászóló: Janka, 2010-08-18 10:52
Szia Emeri! Sajnos, nekem sincs információm arról, hogy a különböző körzetekből jövő betegek máshol is kérhetik-e a vizsgálatot. Esetleg a háziorvosotok tud ebben segíteni, gondolom, ő ismeri a jogszabályokat. A linket a várakozási időkről megnéztem, tényleg érdekes, kissé hihetetlen is, hogy eszerint van olyan kórház, ahol nem kell várni, ettől függetlenül nekem nem egészen egyértelműek a számok. Szép napot és minden jót !Janka