Milyen koszos a pénz...

Belegondoltatok, milyen baktériumok vannak a papír és fémpénzeken? Állítólag 93 féle baktérium van egyetlen bankjegyen. Így rengeteg fertőzést kaphatunk el. Hogyan védekezhetünk ellene?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

tesztoszteron

Hozzászóló: Giuditta, 2011-01-11 11:35
Az Energy Gynex gyógynövénykészítményről bárki tud valamit kérem írja meg! SZEMÉLYES TAPASZTALAT ÉRDEKEL!

re:lehúzni

Hozzászóló: kittanii, 2009-11-09 17:01
Nyilván ahol kell ott besegítenek a pénztárosok. Először még én is bénáztam.

lehúzni

Hozzászóló: Tatika, 2009-11-09 15:03
Válasz erre: kittanii, 2009-11-09 17:01
Én ezt nem is tudtam. De szerintem itthon halálraítélt kísérlet lenne, vannak olyanok akik az életbe nem tudnák rendesen lehúzni, elsősorban idősebbekre gondolok, de szerintem a 30 fölöttiek is gondban lehetnének vele.

kártya

Hozzászóló: kittanii, 2009-11-09 12:28
Válasz erre: Tatika, 2009-11-09 15:03
Érdekes, de külföldön jellemző, hogy a pénztáros nem nyúl a kártyádhoz, legyen az paypass vagy normál kártya. Magadnak húzod le..stb. Elég hülyén nézett rám a pénztáros első alkalommal mikor oda akartam adni neki...:) De én is elkerülöm a pénz használatát ha tehetem. Maradjon a táskában, ha nem muszáj nem nyúlok hozzá.

nem él meg?

Hozzászóló: Tatika, 2009-11-09 10:34
Miből gondolod hogy a bacik nem élnek meg a combinon? Egy tökéletes világban, ahol a combino minden egyes belső felülete tökéletesen tiszta, lehet nem élnének meg, de az összefogdosott kapaszkodókon szerintem nagyon jól érzik magukat.

offff

Hozzászóló: cetrinak, 2009-10-27 15:49
Válasz erre: kittanii, 2009-11-09 12:28
Ezekhez annyira nem tudok hozzáfűzni semmit, nyilván ezeknél más a helyzet. Csak gondoltam a koszos pénz topicban inkább nem offolok nem pénzzel kapcsolatos kommentekkel. A bankkártyádat viszont csak te fogod meg, ebben ez a lényeg még a pénztáros sem nyúl hozzá, ha paypass-ról beszélünk.

válasz mogyiera-nak

Hozzászóló: sittirku, 2009-10-27 15:46
Egy párhuzamot akartam vonni, de akkor megmagyarázom. :) Szóval ha csak pár helyen lehet vele fizetni, (Hiába, hogy egyre több helyen, mert sosem lehet majd mindenhol, hiszen vannak olyan helyek, ahol még a rendes kártyás fizetési mód sem terjedt el. Gondolj bele, hogy mekkora realitása van annak, hogy te ilyen kártyával fizetsz a kocsmában egy sörért vagy a péknél reggelente, mikor a lekváros buktádat megveszed. Vagy ha adakozni akarsz egy utcán kolduló hajléktalannak, akkor majd odatartod a leolvasója elé a kártyádat, aztán elveszed a Fedél Nélkül egy példányát.) akkor nincsen értelme arra apellálni, hogy az emberek majd azért kezdenek el ilyet használni, mert így elkerülhetik a koszos pénz érintését. Ezt próbáltam szemléltetni a villamosos hasonlattal, ha még mindig nem érted, szólj.

és a...?

Hozzászóló: mogyiera, 2009-10-27 15:35
Válasz erre: cetrinak, 2009-10-27 15:49
És a bőr kapaszkodók? No meg a műanyag leszállásjelzők? Azok is olyan anyagból vannak? Én nem hiszem!

papír

Hozzászóló: cetrinak, 2009-10-27 13:27
Válasz erre: Tatika, 2009-11-09 10:34
Igazából ez a baciveszély csak a papírpénzre vonatkozik... mivel a fémpénz és a Combino(és más tömegközlekedési eszköz) kapaszkodója is olyan anyagból van, amin nem képesek a bacik megélni

nem értem

Hozzászóló: mogyiera, 2009-10-27 12:54
Válasz erre: sittirku, 2009-10-27 15:46
Mi az összefüggés a Combinó és a paypass között??? Szerintem nem sok... Ha paypass-t használsz, nem leszel bacis. Ennyi!