Benőtt köröm - Hogyan előzze meg, mit tehet ellene?

A benőtt köröm népbetegség, kezelése az egyik leggyakoribb ambuláns (járóbeteg) műtét. Milyen okokra vezethető vissza az elváltozás kialakulása és hogyan kezelhető?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Nekem gyerekkoromtól kezdve volt ilyen gondom,

Hozzászóló: Vendég, 2009-03-12 13:27
Nekem gyerekkoromtól kezdve volt ilyen gondom, 13 évesen jártam először a sebészeten, aztán kb. évente újra. Az ötödik alkalom után ellhajtottak, hogy ők nem pedikűrösök.. no comment... SOSEM hordtam szűk cipőt, egy doki szerint a körömívemmel volt nálam a gond. Elmentem egy lézerklinikára, ahol ugyanannyi érzéstelenítő beadása után nem vagdostak halálra, nem varrtak össze utána és sokkal kevesebb utólagos fájdalom árán egy hét alatt begyógyult a seb. Jelzem, azóta sem újult ki. Csak ajánlani tudom azoknak, akiknek már elege van a sima sebészetből!

Nekem gyerekkoromtól kezdve volt ilyen gondom,

Hozzászóló: Vendég, 2009-03-12 13:27
Nekem gyerekkoromtól kezdve volt ilyen gondom, 13 évesen jártam először a sebészeten, aztán kb. évente újra. Az ötödik alkalom után ellhajtottak, hogy ők nem pedikűrösök.. no comment... SOSEM hordtam szűk cipőt, egy doki szerint a körömívemmel volt nálam a gond. Elmentem egy lézerklinikára, ahol ugyanannyi érzéstelenítő beadása után nem vagdostak halálra, nem varrtak össze utána és sokkal kevesebb utólagos fájdalom árán egy hét alatt begyógyult a seb. Jelzem, azóta sem újult ki. Csak ajánlani tudom azoknak, akiknek már elege van a sima sebészetből!

Nekem egyszer műtötték a körmöm még

Hozzászóló: Vendég, 2009-03-12 12:16
Nekem egyszer műtötték a körmöm még évekkel ezelőtt, de azóta találtam egy fájdalommentes és egyszerű lehetőséget a benőtt köröm kezelésére - műtéti beavatkozás nélkül: 3TO Spange (körömszabályozó) Itt olvasható róla bővebben: http://www.pedikom.hu/lab_es_betegsegei/benott_korom.html Már sok kozmetikában képzett szakember helyezi fel, nem drága, és egy életre megszünteti a probémát - fájdalom nélkül.

Sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy

Hozzászóló: Vendég, 2009-03-12 11:03
Sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy ívesre pedikűröztem a lábkörmöm, be is nőtt, ahogy az a nagykönyvben írva van. Több heti gyógyítás-próbálkozás (tetran kenőcs, paradicsom, aloe krém, nyers aloe növény) után sem javult, lézeres kezelésre szántam magam (jó mélyen a pénztárcámba nyúlva). A műtét gyors volt, az érzéstelenítő injekciók valóban nagyon kellemetlenek voltak, de végül is kibírható volt. A műtét után szinte semmi fájdalmam nem volt az első perctől a mai napig. Amivel nagyon nem értek egyet, az a gyógyulási idő. (Nyilván mindenki másnál más ez az időszak.) A műtét előtt tajékoztattak arról, hogy ez 6-8 hét is lehet. Ez volt tavaly július elején. Mondhatom, hogy a sebek még októberben is nedveztek, és még januárban sem, mentem volna meztélábas közösségbe, mert annyira nem volt szalonképes. Azt tanácsolom annak aki ezzel kűzd, ne halogassa, mert valóban segít, de hagyjon időt a gyógyulásra, mert sokkal tovább tart, mint 1-2 hét. Ede