szívritmus zavarok

Vannak, akik nagyon ijesztőnek érzik a szívritmuszavart (arrhythmia), mások nem is érzékelik. A tünetek ugyanis nagyon változatosak és eltérőek lehetnek.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

igazbizony

Hozzászóló: Andrea, 2009-07-17 17:59
Válasz erre: Katka, 2009-07-20 07:41
ugyee azt mondta a doki hogy ez van amikor teljesen tünetmentes a mitralis prolapsus de nekem a pánikrohamok hozták elő , és mivel elő jött akkor attól pánikoltam úgyhogy belekerültem a mókus kerékbe de a nyugtató használt.és igen nagyon ijesztő ez nagyon:(

Válasz

Hozzászóló: Katka, 2009-07-17 14:16
Válasz erre: Andrea, 2009-07-17 17:59
Én most elhagytam a magneB6-ot, meg a concort is, mert a pulzusom csökkenti, de minden más panasz előjött.Nem biztos, hogy ettől, de kipróbálom.Én is elmentem pszichiáterhez, mert nekem is azt mondták, hogy ez pánikbetegség.Kiderült, hogy abszolút nem vagyok kórosan szorongó,legalábbis ami a személyiségemet illeti (pedig szerintem igen, számomra eléggé ijesztő, mikor az ember szíve össze-vissza kalapál)és ezért semmit nem írt fel. Úgyhogy most próbálok nyugodtabb lenni, nem idegesíteni magam, hogy itt fáj, ott szúr, kihagy stb...csak jó lenne már lassan 3 hónap után egy olyan nap amikor végre nincs semmilyen panaszom se.

válasz

Hozzászóló: Andrea, 2009-07-16 19:29
Válasz erre: Katka, 2009-07-17 14:16
ez így van :(

válasz a gyors pulzusra

Hozzászóló: Andrea, 2009-07-16 19:17
szia én a magas pulzus miatt mentem el ekg-csináltak, sok folyadékot és magneb6-ot javasoltak, de romlani kezdett gyorsan vert és kihagyott nagyokat vert és rosszul voltam,ekkor ultrahangra mentem ott mondták mirtalis prolapsusom van concort szedek de nem használt és bár ezt nem igazán merem ajánlani én megpróbálkoztam a clonazepam nyugtatóval azóta minden rendben tünet mentes vagyok.Pánik beteg is lettem emellett a "betegség" miatt mert igazából a kardiológusok nem tekintik betegségnek.Newkem azt mondták lehet elmúlik ha szülök vagy változó korba lépek, édesanyámnak születésemkor jött elő tőle örököltem.Panaszmentes voltam de sok stressz volt és ez hozta elő. De a pulzusom a clonazepammal és a concorral úgy 100 alatt van általában.További szép napot!

Válasz Andreának

Hozzászóló: Katka, 2009-07-16 18:44
Válasz erre: Andrea, 2009-07-16 19:17
Orvosnál voltál, ő erre mit mondott?Vagy mit tudsz vele kezdeni. Gondolom azért ez nem természetes, bár ha neked nem okoz panaszokat... Nekem ez a magas pulzus most normalizálódott a gyógyszer miatt,de azóta meg szinte "egyfolytába" szúr a szívem, meg ugrabugrál, ahogy írtam, úgyhogy most visszamegyek az orvoshoz.

válasz

Hozzászóló: Andrea, 2009-07-13 10:51
Válasz erre: Katka, 2009-07-16 18:44
én is ugyanígy vagyok vele , kalapál kb.120 körüli a pulzusom mindíg ha alszom akkor is

no para!

Hozzászóló: andi68, 2009-07-01 12:58
Sziasztok!Én is WPW-s vagyok,már 26éve.Volt 2 RFCA-m(rádiofrekvenciás abláció)Nem kellemes,de túl lehet élni,most jegyeztek elő a 3.-ra.Egyik vizsgálattól sem kell félni,nem kellemesek,de jobb,mintha felvágnának!Az első RFCA-m 4,5órás volt,a második 4órás.Azóta is ugyanúgy élek mint előtte,valamivel csökkentek a panaszaim,de nemsokat.A lényeg,kevés idegessés,sok nevetés!!

Tippekre

Hozzászóló: Katka, 2009-06-19 11:25
Köszi szépen a tippeket, kipróbálom ezt is azt is, bármit, csak segítsen!most magne b6-ot szedek mert azt mondták az is segíthet.

Egy másik tipp

Hozzászóló: allics, 2009-06-18 16:39
Fűben,fában orvosság.Érdemes kipróbálni kúraszerűen a galagonyavirág teát.

Egy Tipp!

Hozzászóló: Gedeon, 2009-06-18 12:22
Válasz erre: Katka, 2009-06-19 11:25
Helló!Lehet, hogy furcsán hangzik, de a B1 vitamin jó hatással lehet az ilyen problémákra. Volt akinek bejött a környezetembe.