Két hete körülbelül torokgyulladásom volt, nem voltam orvosnál csak otthon kúráltam magam. Azóta a torokfájdalom elmúlt, de néha úgy érzem, mintha gombóc lenne a torkomban, amit nem tudok lenyelni. Mitől lehet ez? Lehet az oka a hangszálak túlerőltetése is, mivelhogy tanítok, elég sokat beszélek. Vagy mi lehet az ok?
2011-08-07 07:37
A torokgyulladás gyakran végződik így. Az orrváladék kezdetben a torkot, majd az algaratot irritálja és ilyenkor gyakori panasz a gombócérzés.
Akik rendszeresen használják a hangjuk, sokszor ezt rekedtségnek élik meg. Véleményem szerint fül-orr-gégészeti rendelésen kellene jeletkeznie, hogy orvosa megítélhesse, hogy a hurutos állapot meggyógyult-e egyáltalán, szükség van-e egyéb kezelésre.
A mandulán lévő "hólyag" igen nagy valószínűséggel egy retenciós ciszta (igen gyakori és ártalmatlan jelenség), amelyet szintén hasznos volna megmutatnia szakembernek.
Dr. Lengyel Csongor, fül-orr-gégész
2011-08-10 19:37
Egészség? Betegség?
Nézze meg a WEBBetegen!
Dr. Csuth Ágnes
Orvos tanácsadó
Regisztráljon és kérdezzen!
Regisztráció Kérdés feltevés Válaszaim megtekintése Összes orvos válaszol kérdésGyakori kérdések Fül-orr-gégészeti megbetegedések témában:
Ok nélkül vérzik az orrom - Miért? Hogyan zajlik az orrsövény plasztika? Beszáradt fülzsír - Hogyan kerülhetjük el?Robottechnika Svédországból, a legprecízebb fogpótlásért: Procera szkenner. (x)
Az orvosi mezoterápia helyreállítja bőrünk feszességét és segít a sejtmegújító anyagokat...