• Lábfej duzzadása

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt doktornő / úr!

        kb. egy-két hete elkezdett megduzzadni a lábfejem, néha a lábszáramban is feszülést érzek, és látható a lábfejemen, hogy duzzadt. érdekes módon, csak azóta érzem mióta bejött ez a nagy meleg, és tavaly nyáron is volt ilyen problémám, de ősszel, télen soha. sajnos ráadásul ülőmunkám van és túlsúlyos is vagyok. a háziorvosomnak mondtam, de azt mondta ez normális a meleg miatt és nem kaptam rá semmit. mit tehetnék, hogy ez a duzzanat elmúljon vagy enyhüljön? nem fáj, csak kellemetlen érzés, amit szeretnék enyhíteni. van valami gyógytea ami segíthet? esetleg tornázás? van ilyen rezgő vizes lábmasszírozó gépünk, de nem sokat használ.

        köszönöm a választ: Lívia.

        WEBBeteg szakértő válasza a lábfejduzzanat témában

        Kedves Lívia!

         Visszérbetegség okozza a tüneteket, mely a melegben romlani szokott. Szedjen Detralex tablettát, használjon kompressziót, és ússzon vagy kerékpározzon sokat, ill. az otthon végezhető visszértorna is segithet.

         

         

        Üdvözlettel: Dr. Bodnár Edina

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szerkesztőség
        PharmaPlaza

        Kérdés: 2009-05-22 23:02:48; Megválaszolva: 2011. október 03., 13:23

        Tudjon meg többet: lábfejduzzanat
      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...
        Tisztelt Doktornő! 37 éves, 73 kg és 160 cm magas nő vagyok. Kondícióm nem túl jó, ülőmunkát végzek. Egyáltalán nem sportolok, néha sétálni szoktam. Pár nappal ezelőtt intenzívebb testmozgást végeztem (ellpszis tréner), bár csak...
        Üdvözlöm! Szeretnék érdeklődni,hogy van - e bármilyen összefüggés vagy okozhat -e problémát Nootropil szedése visszeres "betegnek"? Mivel lehet erősíteni a visszérfalat? Köszönöm a válaszát/Üdv,
        Tisztelt Doktor Úr / Doktornő! A következő probléma miatt kérném a tanácsát. 37 éves, kimondottan vékony testalkatú, nem dohányzó, egészségesen élő nő vagyok. Kb. 5 éve vettem észre először egy forró nyári napon, hogy mindkét...
        Tisztelt Doktornő! 20 éves, egészségesen élő, túlsúlytól nem szenvedő, nem dohányzó lány vagyok. Másfél évig szedtem a Milligest fogamzásgátlót, melynek vége egy, sok ülve tanulással teli vizsgaidőszak utáni, trombózis lett. A...
        Tisztelt Doktornő! Leiden mutációt mutattak ki nálam 9 éve, azóta Astrix-ot kell szednem 3-szor egyet naponta. Volt vénaműtétem is vénagyulladás miatt 9 éve. Azóta panasz és tünetmentes voltam mostanáig. Sajnos két hete a jobb lábamon a...
        Tisztelt Dr.Nő! Bulgáriába utazok repülővel. Kell e valamilyen óvintézkedés az esetleges probléma elkerülésére. 2003-ban mélyvénás trombózis és tüdőembólia miatt élethosszig tartó véralvadásgátlót javasoltak. 2 éve Xalertót...
        Tisztelt Doktor nő! 18 éves vagyok és évek óta problémát jelentenek a combom külső felületén látható apró kis lilás erek, a combom hátsó részein is észlelhető a probléma. Sok helyen érdeklődtem, ezekre a seprűvéna kifejezést...