• Visszér

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktor Nő/Úr! Nekem már vagy 20 éve viszeres a bal lábam, és egyre csúnyább. (A jobb is kezd, már seprű viszereim vannak azon is) A sipcsontomon van teljesen kidudorodva és a térdem belső részénél. Idáig nem fájt, bár voltam vele kb. 6 éve érgondozóban, ahol mondták, hogy visszafelé folyik a vér, és a fő ütőeret kell kivenni. De én ezt semmiképp sem akartam, ezért nem is foglalkoztam vele. (Anyukámnak is kidúdorodó viszerei vannak, de neki a lábán a térde alatt hátul, de őt sem műtötték meg, és nem is zsibbad a lába!) Nekem viszont mostanában zsibbad is és elkezdett kicsit görcsölni, ahogy az érszűkületeseknél szokott. Lehet, hogy már az van nekem is? Mit tanácsol? Mit tegyek vagy szedjek rá?   Muszáj a műtét, nincs valami gyógyszeres kezelés rá? Tudom, hogy sokat kellene mozognom, futni, úszni, biciklizni, de sajnos vidékről járok naponta Pestre, és semmire sincs időm, ráadásul ülök a munkahelyemen és a vonaton is. Nem tudom, mitévő legyek? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: egy kérdező

        WEBBeteg szakértő válasza a viszérfájdalom témában

        Tisztelt Kérdező!

        Sajnos a visszérbetegség mellett kialakulhat artériás érszűkület is. Próbáljon meg 2x1 Detralex tablettát szedni, és II. kompressziós fokozatú harisnyát vagy fáslit hordani, és ha így sem enyhülnek a panaszok, akkor a visszérműtétet meg kellene csináltatni.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bodnár Edina

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-03-19 21:36:37; Megválaszolva: 2011. szeptember 15., 13:09

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Tegnap kezdődött egy fura fájdalom a lábamban a combom hátulján a hajlat fölötti rész inkább bal oldalán, megis van ott dagadva egy ér talán vagy nem tudom mi, lehet csak simán a lábam. Amikor ez létrejött akkor egy...
        Kedves Doktor nő/úr! Fiatal korom ellenére a vádlimon és a combomon nagyon sok az elpattant hajszálér. Esztétikailag nem a legszebb, de ami inkább jobban zavar az az, hogy a végtagjaim mindig jég hidegek. Van amikor el lilul/kékül a lábfejem...
        Tisztelt Doktornő! Decemberben szapora szívverés és lábdagadás panasszal mentem kardiológushoz.Készült EKG és szívultrahang is.Kaptam gyógyszereket amiket azóta is szedek,de a boka,-és lábdagadásom nem szűnik.Mind a kettő lábam és a...
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...
        Tisztelt Doktornő! 37 éves, 73 kg és 160 cm magas nő vagyok. Kondícióm nem túl jó, ülőmunkát végzek. Egyáltalán nem sportolok, néha sétálni szoktam. Pár nappal ezelőtt intenzívebb testmozgást végeztem (ellpszis tréner), bár csak...
        Üdvözlöm! Szeretnék érdeklődni,hogy van - e bármilyen összefüggés vagy okozhat -e problémát Nootropil szedése visszeres "betegnek"? Mivel lehet erősíteni a visszérfalat? Köszönöm a válaszát/Üdv,