• Visszér v. más betegség?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! 21 éves férfi vagyok. Körülbelül fél éve a bal térdem mögötti véna meg van duzzadva, illetve fokozott igénybevételre(még a járás is) duzzadással reagál. Ez az ér a vádlim közepéig jól láthatóan meg van nagyobbodva. A dolog akkor kezdett el zavarni amikor zsibbadás időnként enyhe szurkáló érzés jelentkezett. Mintegy fél éve ülőmunkát végzek, azóta fokozott merevség van a lábaimban. Előtte nem volt hasonló problémám, látszott ez a bizonyos ér de nem zavart ennyire mint most. Dohányzom de nem különösebben sokat, talán a dologban még közrejátszhat, hogy elég komoly lúdtalpam van és a cipőim amiket általában évente szoktam cserélni fél éven belül felveszik a lábam formáját. Talán a helytelen súlyeloszlás nyomást gyakorol arra a területre. Lúdtalpbetétem van de nem enyhül a tünet. Ezenkívül megfigyelhető, hogy a térd mögötti terület közepén az érben van egy elég furcsa U alakú kanyarulat talán ez elzárja vagy korlátozza a véráramlást és ez lehet a probléma forrása. Orvoshoz még nem fordultam de a közeljövőben valószínűleg felkeresek egy érsebészt. 1 hónapja elkezdtem gyógynövény kivonatokat tartalmazó zselés állagú visszérkenőccsel kezelni a területet amely a véráramlást segíti elő. A krém használ valamelyest de az olykor szúró fájdalom és a zsibbadás nem szűnik meg. Amennyiben tud valami biztató szakvéleményt, javaslatot mondani azt előre is megköszönöm. Várom válaszát, Tisztelettel Bakó Ádám

        WEBBeteg szakértő válasza a cysta témában

        Tisztelt Kérdező!

        Az ülő munka, az ortopédiai problémáknak szerepe lehet a panaszok kialakításában. De lehet, hogy a térdben kialakult egy cysta, mely nyomja a vénás renszert, és ez okozza a panaszokat. Keressen fel érsebészt és ortopéd szakembert is, valamint szedjen naponta 2x1 tbl. Detralexet, és kenje a fájdalmas, zsibbadt területet Lioton géllel.

          Dr. Bodnár Edina

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-11-09 23:20:04; Megválaszolva: 2011. augusztus 15., 10:06

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő A következőben szeretném kikérni a véleményét, tanácsát. Az elmúlt időszakban észrevettem, hogy megjelentek a seprűvénák mindkét bokám körül. Mintha mindig több lenne, ill. jobban láthatóvá válnának. Valamint, az...
        65 éves édesanyámat tavaly november végén operálták. Térdprotézisét kellett eltávolítani MRSA fertőzés miatt. Antibiotikumos (vankomicin, gentamicin) mozgó spacert ültettek be, valamint emelt dózisú ciprofloxacint kap (2x750 mg). 4 hétig...
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Tegnap kezdődött egy fura fájdalom a lábamban a combom hátulján a hajlat fölötti rész inkább bal oldalán, megis van ott dagadva egy ér talán vagy nem tudom mi, lehet csak simán a lábam. Amikor ez létrejött akkor egy...
        Kedves Doktor nő/úr! Fiatal korom ellenére a vádlimon és a combomon nagyon sok az elpattant hajszálér. Esztétikailag nem a legszebb, de ami inkább jobban zavar az az, hogy a végtagjaim mindig jég hidegek. Van amikor el lilul/kékül a lábfejem...
        Tisztelt Doktornő! Decemberben szapora szívverés és lábdagadás panasszal mentem kardiológushoz.Készült EKG és szívultrahang is.Kaptam gyógyszereket amiket azóta is szedek,de a boka,-és lábdagadásom nem szűnik.Mind a kettő lábam és a...
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...