• Rosszullétem okozhatta a BigBang?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! A következő problémával fordulok önhöz. Pár nappal ezelőtt sportolás közben elég nagy igénybevételnek tettem ki magam. Edzés előtt bevettem egy testépítő boltban kapható stimuláns készítményt(BigBang). Sajnos edzés közben isotóniás italt is ittam a folyadék pótlására..Mikor hazaértem még nem volt semmi bajom, majd este 10 körül hirtelen rám jött egy különös rosszullét. Szívdobogás, verejtékezés, enyhe remegés, szájszárazság. Elég erős fejfájás is jelentkezett, igazából azzal kezdődött. Közben olyan érzésem volt, mintha felment volna az adrenalin a testemben. Lehet ez az ijedtségtől volt azt nem tudom. Hullámokban jött rám az érzés. majd egy kb 1,5 óra alatt átment rajtam. Éjszaka aludni bírtam, de sűrűn vizelési inger kínzott. Másnap nem volt semmi bajom, illetve harmadnap sem. Ma viszont kicsit mozogtam(kis ugrókötelezés).Kzben nem volt semmi baj, de utána szinte egyből elővett megint ez a rosszullét de pár percig tartott szerencsére csak. Pulzust most tudtam mérni, legalább 100 volt. Utána visszatért a normális értékre..Eléggé meg vagyok ijedve nem tudom mi lehet ez.. Eddig sosem volt ilyen problémám, sem szívproblémám nem volt, sem pánikbetegségem. Köszönöm válaszát

        WEBBeteg szakértő válasza a szorongás, adrenalin témában

        Kedves Kérdező! A rosszulélte összefüggésben van a BigBang fogyasztásával, mely nagy mennyiségű koffeint és más stimuláló szert is tartalmaz. Ez jelentkezhet az Ön által leírt tünetekkel. A koffeinnek ismert a vizelethajtó hatása is. Fizikai terhelés hatására a pulzusszám emelkedése normális, pihenést követően visszatér a normális értékre. Nem írja, hogy a második alkalommal is vett-e be a fenti készítményből. Ha nem és rosszulléte más alkalommal is jelentkezne, vizsgáltassa ki magát. Mindenesetre többször ne vegyen be ilyen tablettát.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Kérdés: 2011. szeptember 15., 20:21; Megválaszolva: 2011. szeptember 19., 13:06

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor ur/Doktorno! A kovetkezo dolgoban szeretnek segitseget kerni.Egy 57 eves noi ismerosomnek szeretnek segiteni akinek napi szinten fajdalmai vannak a tarkojaban hatul erez fajdalmat a labai nagyon gyengek es folyamatosan zug a fule es...
        Kedves Doktornő! Tialera nevű gyógyszert szedek egy hónapja pánikbetegségre Elején frontint is szedtem 0,25mg, de azt már elhagytam, 1-2 hete teljesen jól voltam Most a napokban viszont a megőrüléstől rettegek egész nap, nagyon rossz ez az...
        Üdvözletem! Pánikbetegként 10 mg-s Cipralexet szedek napi 2x1-t. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Bioxan nevű táplálékkiegészítőt és a Cipralexet alkalmazhatom-e egyszerre? Üdvözlettel Zoltán!
        Tisztelt doktornö.Panaszaim kb 5 honapja kezdodtek nehézlégéssel terhelésre fokozodik szinte egyfolytában sóhajtozom mert ugy érzem nincs elég levegőm.Akkor el mentem sbora ahol ekg vérvétel ki zárták az infarktust mellkasröntgen negativ.A...
        Tisztel webbeteg.hu! Pár napja a pszichiáter a szorongásos, pánikrohamos problémáimra Setralin Sandozt írt fel reggeli szedésre, és mellé Lamolepet, amire határozottan úgy emlékszem hogy azt mondta este szedjem, a papírra és a receptre viszont...
        Tisztelt Doktornő, Doktor Úr! Panikbetegsemre írták fel a kedelyjavitot illetve frontint de úgy érzem vannak olyan napjaim ami több a pozitív mint a negatív hogy ha úgy érzem bekapok egy 0.25 felét neha az a fél is kiüt nem e artok magamba ezzel...
        Tisztelt Doktor úr/nő! Az egész probléma igazából 2016 májusában kezdődött. Akkor érettségiztem,és a tovább tanulás miatt nagyon görcsöltem. Egyik este érettségi napja előtt 1 liter energiaitalt megittam,hogy tudjak tanulni és akkor...
        Tisztelt doktornő! Azzal a kérdésel fordulok önhőz hogy pánikbetegség miatt több mint egy éve Escitalopramot szedek napi 10 mg-os adagban. Régen versenyszerűen sportoltam és most újra szeretnék versenyszerűen sportólni. Ehez azonban sajnos...
        Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! Olyan kerdessel fordulok Önhöz hogy 14 évesen diagnosztizáltak nálam pánikbetegséget amit kezeltek,attaraxot kaptam illetve terápiát.Ezt akkor sikerült lekűzdenem. Majd 19 évesen kaptam egy aurás migrénes rohamot...
        Tisztelt doktorno! Az lenne a kerdesem, (kerem ne nevessen ki), hogy mostanaban sokat szurkal a szivemnel. Par masodperc alatt elmulik ugyan, de zavaro a dolog. Ma pl. ejszakas muszakban voltam a munkahelyemen es nagyon rosszul voltam, izzadas, halalfelelem,...