• Benzodiazepin (medazepám) függés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Medazepam-q-ból 1 db/nap (10 mg) adagot 5 éve szedek. Minimum 3 éve csak a hozzászokás miatt (pszichés panaszok már nincsenek). Pár napja elkezdtem az adagot csökkenteni (2 naponta ½ db). Az elvonás óta a fizikai tünetek mellet memóriazavart (nehezebben jegyzem meg, amit olvasok és nehezebben jutnak eszembe a dolgok), koncentrációs képességcsökkenést is érzek. Az elvonás (és maga a szer?) milyen módon hathat a memóriára? Lehet-e „felejteni” (véglegesen, átmenetileg?) pl. a tanult nyelveket? Mivel a mindennapokban fokozott szellemi teljesítményre van szükségem, ezeket a hatásokat nem engedhetem meg magamnak. El lehet-e kerülni egy nagyon hosszú „leépítéssel”? Pl.: Egy éven át: x hónapig (pl. 2-3?) minden harmadik napon nem veszem be. Majd x hónapig (mennyi ideig?) minden másnap nem veszem be és így tovább, míg mondjuk jövő ilyenkorra el lehet érni a szer teljes elhagyást. Nem orvosként csak feltételezem, hogy így minimalizálhatók az elvonási tünetek és a felesleges gyógyszertől is meg lehet szabadulni. Mit gondol erről a szakember? Segítségét előre is köszönöm!

        Dr. Veress Dóra válasza a medazepam, leszokás témában

        Kedves Uram! Ön meglehetősen hosszú ideig szedte a medazepamot, így a szervezete teljesen hozzászokott. Ilyen hosszú szerhasználat esetán nagyon lassan élehet csak leépíteni a dózist. A koncentrációs és memóriazavar a gyors leépítésnek köszönhető, ezek el fognak múlni idővel. Hogy mennyi ez az idő nehéz megmondani, alapvetően a szervezetétől függ, de akár hetekbe, hónapokba is beletelhet, míg újra jól lesz. Már megtanult dolgokat nem fog elfelejteni, így a nyelvek is megmaradnak. A következőt kellene csinálni: elkezdi újra szedni a medazepamot, majd amikor már újra jól van, akkor 2-4 hetente egy negyed tablettát hagyjon el. Ilymódon nagy valószínűséggel nagyon enyhe tünetei lesznek csak. Ha mégis komolyabb tünetei lennének, akkor keresse fel kezelőorvosát, mert más módját kell keresni a leszoktatásnak (gyógyszerváltás és a másik gyógyszerről való leszokás).

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2011. június 28., 17:55; Megválaszolva: 2011. június 30., 22:39

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktorno! Az lenne a kerdesem, (kerem ne nevessen ki), hogy mostanaban sokat szurkal a szivemnel. Par masodperc alatt elmulik ugyan, de zavaro a dolog. Ma pl. ejszakas muszakban voltam a munkahelyemen es nagyon rosszul voltam, izzadas, halalfelelem,...
        Tisztelt doktornö nekem az lenne a kérdésem hogy elkesztem szedni a scippa10mg gyocert frontinal együt elöször egy hétig egy felet majd egy egészet csutörtöktöl de nem érzem magam jobban tegnapis volt erös szorongasi pánik rohamom ami asztán...
        Tisztelt doktornő/ doktor úr! Panaszom az lenne, hogy januárban volt egy rosszullétem, ami nem tisztázott pontosan, mitől következett be (vérnyomás, pánik, idegkimerültség, vagy ezek közösen). Azóta vegetálok, de ebből az ördögi körből...
        Tisztelt doktornő/úr! Vasárnap történt velem, egy kissé szokatlan eset. Kb. 17:00 felé beszedtem a szokásos gyógyszereimet (Xanax-ból 1 szem 0.5-ös, egy fél Lisonorm Forte, és egy szem Aerius, a másik Xanaxot reggel szedem, a másik fél...
        Tisztelt Dr. Nő. Nem tudom jó szakterületre írok e, ha nem kérném eljutottani a levelem a megfelelő szakterületre, köszönöm. Körülbelül 1 hete egyik este a számítógép előtt ülve olyan rossz közérzet jött rám gyomorból. Ilyen pánik...
        Jó napot Kívánok. Én egy 24 éves nő vagyok. A problémám az hogy 3 hónap alatt 3 ember vesztettem el egymás után először nagypapám agyvérzésben 1 hétre rá édesapám tüdőembólia aztán a testvérem doawn szindrómás meghalt...
        Tisztelt doktor/nő! Gyermekkorom óta elő jönnek külön panaszok... Java részt ugyan az... Sok mindentől félek... Sétálni nem tudok az úton sokáig, mert rám jön olyan érzés mintha én nem én lennék... Mintha nem ezen a világon lennék......
        Üdvözletem! Azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy én 7 éves korom óta pánikbetegség ellen küzdök, bár már kb. 1 éve nincsenek rohamok, de folyamatosan új problémák jelentkeznek. Jelenleg 3 órája próbálok elaludni, de nem megy. A...
        Üdv! 26 éves férfi vagyok! Voltam a panaszommal házi orvosnál többször is! Maszek kardiológusnál aki észrevette,hogy az egyik szívbillentyűm nem zar csak 95%osan! Viszont ezek a panaszok nem ezert vannak! Mindenki azt mondta semmi bajom! Panaszok...
        Jó napot kívánok. Köszönöm a válaszát. A Frontint 2017.aprilis óta szedem. Sajnos 2*1db 0.25mg indultam, mostmár 4*-5*/1db 0.25mg tablettanal járok. Igen érzem magamon h.hozzászoktam mert nem veszek be torokban folytó érzés jön vagy épp...