• hipochondria

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr /Doktor nő Múlt évben nagyon csúnya volt a bőröm és elmentem a bőrgyógyászhoz ,aki erre egy nagyon erős antibiotikumot írt fel,(aknenormin) ,amit 3 hónapig kellett szednem. Bevettem a gyógyszert, szép lett tőle a bőröm és nem jelentkezett semmilyen mellékhatás. Azonban pár hónapja olvastam egy internetes írást a gyógyszerről , ami nagyon bírálta ezt az antibiotikumot és borzasztó mellékhatásokról számolt be. Ezután pedig ,olyan lelkiismeret furdalásom lett, hogy a szépségem miatt veszélyeztettem az egészségemet ,hogy azóta folyamatosan csak arra a cikkre tudok gondolni, és rettegek ,hogy vajon mikor fogok megbetegedni tőle.. Ez a dolog odáig fajult ,hogy pár héttel ezelőtt pánikrohamot kaptam(orvosi diagnózis ez volt). Úgy éreztem ,hogy nem kapok levegőt ,és konkrét halálérzetem lett. Ezek után teljes kivizsgálásra küldött a háziorvosom, azonban a vérkép és a vizelet is kiváló eredményt hozott. Minden jel arra utalt, hogy pszichés gondok (stressz, kimerültség), áll a háttérben, úgyhogy csak pihenést írt elő az orvosom. Azonban hiába az összes kitűnő eredmény, azóta sem tudtam megnyugodni és még mindig a fejemben zengenek az olvasott sorok.. Mit tehetnék ,hogy végre megnyugodjak? Előre is köszönöm a válaszát!

        Dr. Csuth Ágnes válasza a szorongás témában

        Kedves Kérdező! A mellékhatások nem jelentkeznek mindenkinél, sőt, igen ritkák. Bár nem láttam az olvasott cikket, de jobb lenne arra gondolni, hogy igen, előfordulhat probléma egyes esetekben, de önnél miért kellene bárminek bekövetkeznie? Az orvos az előny és a kockázat mérlegelése után írta fel a gyógyszert. Ráadásul egy éve volt, és azóta sincs panasz. Érdemes lenne relaxálni, illetve a szorongásoldásra a Sedatif PC-t kipróbálnia.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. november 24., 21:05; Megválaszolva: 2011. november 28., 10:38

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdvözletem! Pánikbetegként 10 mg-s Cipralexet szedek napi 2x1-t. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Bioxan nevű táplálékkiegészítőt és a Cipralexet alkalmazhatom-e egyszerre? Üdvözlettel Zoltán!
        Tisztelt doktornö.Panaszaim kb 5 honapja kezdodtek nehézlégéssel terhelésre fokozodik szinte egyfolytában sóhajtozom mert ugy érzem nincs elég levegőm.Akkor el mentem sbora ahol ekg vérvétel ki zárták az infarktust mellkasröntgen negativ.A...
        Tisztel webbeteg.hu! Pár napja a pszichiáter a szorongásos, pánikrohamos problémáimra Setralin Sandozt írt fel reggeli szedésre, és mellé Lamolepet, amire határozottan úgy emlékszem hogy azt mondta este szedjem, a papírra és a receptre viszont...
        Tisztelt Doktornő, Doktor Úr! Panikbetegsemre írták fel a kedelyjavitot illetve frontint de úgy érzem vannak olyan napjaim ami több a pozitív mint a negatív hogy ha úgy érzem bekapok egy 0.25 felét neha az a fél is kiüt nem e artok magamba ezzel...
        Tisztelt Doktor úr/nő! Az egész probléma igazából 2016 májusában kezdődött. Akkor érettségiztem,és a tovább tanulás miatt nagyon görcsöltem. Egyik este érettségi napja előtt 1 liter energiaitalt megittam,hogy tudjak tanulni és akkor...
        Tisztelt doktornő! Azzal a kérdésel fordulok önhőz hogy pánikbetegség miatt több mint egy éve Escitalopramot szedek napi 10 mg-os adagban. Régen versenyszerűen sportoltam és most újra szeretnék versenyszerűen sportólni. Ehez azonban sajnos...
        Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! Olyan kerdessel fordulok Önhöz hogy 14 évesen diagnosztizáltak nálam pánikbetegséget amit kezeltek,attaraxot kaptam illetve terápiát.Ezt akkor sikerült lekűzdenem. Majd 19 évesen kaptam egy aurás migrénes rohamot...
        Tisztelt doktorno! Az lenne a kerdesem, (kerem ne nevessen ki), hogy mostanaban sokat szurkal a szivemnel. Par masodperc alatt elmulik ugyan, de zavaro a dolog. Ma pl. ejszakas muszakban voltam a munkahelyemen es nagyon rosszul voltam, izzadas, halalfelelem,...
        Tisztelt Doktornő / Doktor úr! Tavaly nyáron kezdődött a problémám, ám akkor nem találtak semmit. Az első tünetem az volt, hogy a vérnyomásom hirtelen 140-re emelkedett, ami általában 120 körül szokott lenni. Ez a tünet összesen három...
        Jó napot! 8 hónapja megszűltem a 2.gyermekemet.Nagyon sok stresszen mentem keresztül a terhesség alatt és a szülés után is szinte napi szinten. Körülbelül 3-4 hónapja tart ez hogy állandó hányingerem van. Egy ideig féltem kimenni az utcára...