• Kardiológia-immun?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Üdv.:3éve infarktusom volt,-sztent beültetés.11/2éig semmi probléma.-új orvos -minden gyógyszeremet lecserélt. 2hét múlva izomfájdalom CK érték 3552!.Vissza régi gyógyszereim.1 hónapig semmi gond,ismét izomfájdalom.koleszt. csökkentő elhagyása után is.Abbahagytam az aspirin protect szedését,tünet megszünt. Azóta legalább 6féle vérhígítót kipróbáltunk- tünet mindig előjön-izomfájdalom CK 150-300.Semmiféle laborvizsg. nem volt mégA sztent miatt szednem kellene. De ahányszor új gyógyszer, mindig rosszabbul vagyok.Kardiológusok rémálma leszek lassan.Ön mit tanácsol a továbbiakra.Köszönöm előre is.

        Dr. Szamosi Szilvia válasza a szívbetegség témában

        Tisztelt KÉrdező! Elképzelhető, hogy bizonyos gyógyszerek mellékhatásaként jelentkezik az izomfájdalom, illetve a CK emelkedés, ezt sajnos csak úgy lehet kiküszöbölni, hogy az adott gyógyszer helyett másikat választunk. De úgy gondolom, hogy egyéb okokat mindenképpen ki kell zárni, mielőtt konkrétan valamilyen gyógyszert meggyanusítanánk. Evégett immunológiai, neurológiai vizsgálat is szükséges, hogy megnézzék, hogy konkrétan van-e izomgyulladás, vagy károsodás. Erre részben az EMG vizsgálat, részben pedig a további labaorok alkalmasak.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szamosi Szilvia
        rheumatológus szakértőnk

        Dr. Szamosi Szilvia

        Kérdés: 2011. június 23., 11:51; Megválaszolva: 2011. július 05., 11:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr.Molnár Dóra, A 17 éves fiam az utóbbi időben panaszkodott hogy szív tájékon szúró fájdalmat érez, amely spontán szűnik,rövid ideig tart, terhelésre nem jelentkezik. A kardiológiai eredmény értelmezésében kérném a...
        Kedves Doktornő! 32 éves nő vagyok és a következő kérdéssel fordulok Önhöz. Ez év június7-én voltam kardiológiai kivizsgáláson (Szívultrahang, EKG). EKG: s.r.R kp áll, norm PQ, repol zavart, ST III a VF V3,6 min depr. uitt lapos poz...
        Udvozlom! Az lenne a kerdesem, hogy az alabbi EKG es SzivUH lelet jonak szamit? Levegotlen helyen nagyon sokszor szedulok, panikbetegsegem ismert. PSVT-re gyanakodtak mert voltak olyan rohamok de azok megszuntek juniusban. Okozhatja ezt talan a rossz...
        Tisztelt Doktor Nő / Doktor Úr! 6 évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálam magas vérnyomás betegséget, már az elejétől kezdve Valsartan-t szedek rá. Tavaly szeptemberben folyamatos szédülés tört rám, kéz és mellkas fájdalom kíséretében,...
        T. Cím. Szeretném ha véleményt írna az alábbi holter eredményről. Panaszaim: szabálytalan ritmus, szívdobogás, remegés, hányinger, ájulás érzet. Van hogy fél napokat fekszem mire jobban vagyok egy ilyen roham után, és szinte monden nap van...
        Tisztelt Doktornő! Az lenne a kérdésem, hogy pár hónappal ezelőtt amikor lefeküdtem éjszakánként köhögésre ébredtem fel. Felkerestem a háziorvost elküldött 2 irányú mellkas felvételre és az alábbi leletet diagnosztizálták. "Éles...
        Kedves Doktornő! Tüdőszarkoidózis és kétoldali tüdőembóliát (2016 május)követően. egy éve már csak Xareltot szedek. Régebben medrolt és metorexatot is. 2016 óta rendszeresen mérem a vérnyomásomat és mindkét kézen egymást követően....
        Tisztelt Doktornő! 34 éves nő vagyok. A kérdés címében leírt diagnózist állapították meg 2 éve a terhességem alatt. Igazából a terhességem 3. hónapjában magas pulzus miatt kerestem fel magánúton egy kardiológust, aki nagyon alaposan...
        Üdvözlöm. Július 31-én volt egy epeműtétem. A műtőben nagyon alacsony volt a pulzusom, ezért műtét után csináltak ekg-t. A műtét óta alacsony a vérnyomásom és a pulzusom is. A vérnyomásom általában 103/59 a pulzusom 50-55 közötti....
        Kedves DoktorNő/Úr! 20 éves Nő vagyok, 160cm, 48 kg. Körübelül egy hónapja Tunéziából hazaérkezés után bevásárlás közben rosszul lettem : pár percig mély levegővételre szúrt a mellkasom, majd hirtelen szapora lett a pulzusom, majd...