• Mellkasi panaszok, szapora szívverés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Másfél évvel ezelőtt (ITP-s vagyok már 1992 óta, lépkivétel 1994-ben volt) sajnos a THR-em 5e-re esett, spontán vérzés alakult ki. A hematológusom Medrol lökés alkalmazását írta elő, és mit ne mondjak használt (persze csak papíron, a mellékhatásoktól agonizáltam). Múlt év decemberében elhagytam a Medrol szedését, és úgy tűnt hogy stabilizálódott az állapotom. Sajnos február végén ismét leesett a THR-em. Ismét spontán vérzésem volt. Ez alkalommal is Medrol lökést kaptam (ahogy előző alkalommal: 200mg/nap-al kezdtem, és ezt csökkentettük) A mellékhatások ismét borzalmasak voltak, de megtanultam kezelni őket. A Medrolt június elején el is hagyhattam, de márciustól Imuran-t szedek a hematológus utasítására (napi 100mg). Azóta a vérképem kielégítő. Viszont a Limfocita számom ingadozó, van hogy 4 vagy 16-18. És a hemoglobin is egy picit alatta van a referenciaértéknek. Amivel kapcsolatban szeretnék kérdezni, az a nagy súlygyarapodás és a vizesedés kapcsán kialakult állapotom. A bőröm több helyen "megnyúlt" és striáim vannak. Továbbá voltak izületi panaszaim, amik idővel elmúltak. Viszont nyár óta megvan a szapora szívverés, és egy fura érzés a bal oldali tüdőm alatt, deréktől egy kicsit felfelé, mintha "zörej" lenne. Ezt legtöbbszőr reggelente, mostanában már napközben is érzem néha (van hogy nem is a lélegzetvétel közben érzem, inkább mozgás hatására tapasztalom). Szóval úgy tudnám körülírni, mintha valami "gurgulázna", "gyűrődne". A szapora szívverésem pedig a nyár folyamán állandó jellegű volt, 100-110/perc. Szeptemberben volt egy komolyabb rosszullétem, egyik reggel arra ébredtem, hogy kegyetlenül zakatolt a szívem. (Mintha gépágyút szorítottam volna a mellkasomnak) Mentőt hívtam (ehhez hasonló még kétszer fordult elő két-három hetes szünetekkel, amikor szintén mentőt kellett hívnom), helyben is és a sűrgősségin is EKG, ami nem mutatott semmit. Majd kardiológia (szívultrahang - negatív, Holter - szinus tachicardia gyanú, vérnyomásom jó)... Pánikzavarra gyanakodtak, szóval még Frontint is szedtem egy ideig amit elhagytam. A szapora szívverésre előszőr Metoprololt írtak fel, majd (amit még ma is szedek) Bisoprololt szedek. Azóta a szapora szívverésem jóval enyhébb lett. Viszont a mellkasi panaszaim megvannak. (Nincs különösebb fájdalmam, leszámítva a bal kulcscsont mögötti tompa fájdalmat, ami szintén mozgásra jön elő) Szóval a tüdőmre visszatérve, a panaszaim szinte csak bal oldalt jelentkeznek. Sohasem megy át érezhető fájdalomba. Az lenne a kérdésem, hogy a Medrol okozta vizesedés, súlygyarapodás okozhatta-e ezeket a szövődményeket? És ha igen, mi lehet? (Többszőr panaszoltam az orvosomnak, de nem mondott rá semmi érdemlegeset)

        Dr. Bene Orsolya válasza a szívbetegség témában

        Kedves kérdező! A szapora szívverés hátterében állhat a Medrol okozta hízás, de okozhatja vérszegénység is - nem írja, mennyivel alacsonyabb a vörösvértest, hemoglobin. A gurgulázó érzésre nem nagyon van tippem, nem is teljesen egyértelmű, hogy a mellkasában, vagy a bordaív alatt, a hasában érzi - mellkas röntgent, hasi UH-t lehetne nézni, esetleg megnézni a lépeltávolítás helyén nincs-e hegsérv, bár ezzel is nehezen magyarázhatók a panaszok.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bene Orsolya
        kardiológus szakértőnk

        Dr. Bene Orsolya

        Kérdés: 2010. december 09., 23:54; Megválaszolva: 2010. december 15., 20:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdvözlöm. Július 31-én volt egy epeműtétem. A műtőben nagyon alacsony volt a pulzusom, ezért műtét után csináltak ekg-t. A műtét óta alacsony a vérnyomásom és a pulzusom is. A vérnyomásom általában 103/59 a pulzusom 50-55 közötti....
        Kedves DoktorNő/Úr! 20 éves Nő vagyok, 160cm, 48 kg. Körübelül egy hónapja Tunéziából hazaérkezés után bevásárlás közben rosszul lettem : pár percig mély levegővételre szúrt a mellkasom, majd hirtelen szapora lett a pulzusom, majd...
        Kedves Doktonő! Szept. 5-re kaptam időpontot a kardiológushoz ön szerint várhatok addig ilyen HOLTER eredménnyel Sinus ritmus.Átlagfr.62/minMIN.fr 40min (éjszaka)Maxfr 99/minMax.RR1,5secPáralk.SVES,1alk. 4 tagu SVPT.Az alaphoz képest sign.ST...
        Jó napot kívánok. Nekem olyan kérdésem lenne hogy 2017.májusában részt vettem egy kardiológia vizsgálton,sziv ultrahangon, és 24órás vérnyomás mérésen. Akkor mindent rendben találtak. Annyit mondott a doktornő hogy a szív billentyű el...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi szívultrhang lehet rövidítései mit jelentenek, és hogy ez az eredmény milyen a szívműködés szempontjából. Most voltam ezen a vizsgálaton és utána az orvos nem magyarázott el...
        Kedves Doktor /Doktornő! Olyan kérdésem lenne, hogy Ön szerint az okozhat problémát, hogy nyugalomban 70-80 körüli a pulzusom, azonban állás közben már olyan 100-110 körüli. Betalocot kell szednem, napi 3×felet az 50 mgból. Tudom, hogy nem...
        Kedves Doktornő! Egészséges, sokat mozgó, normál testsúllyal rendelkező, 68 éves nő vagyok. A változókor beköszöntét szinte észre sem vettem. Az utóbbi félévben gyakran éreztem szívritmus zavart. Tegnap többször megmértem a...
        Tisztelt Doktornő! Szívzörej miatt részt vettem EKG illetve szívultrahang vizsgálatokon. Eredmények: EKG: Diagnózis I3410 - kéthegyű billentyű prolapsusa RR: 140/65 Hgmm SPO2: 100% EKG: sin.ritm. bal tengelyállás, norm. átv....
        Tisztelt Dr nő!Egy 33 férfi vagyok olyan panaszokkal hogy,előszokott fordulni pl olyan hogy,elég rossz a közérzetem ilyenkor megmérem a vérnyomásom és abban a pillanatban 125/95 ös pulzus utánna már a pulzusom már emelkedik vele együtt a...
        Kedves Doktor! 2 hónapja alvászavarral küzdőn, sok dolgon keresztül mentem már, több testű tünetek jelentkezett, nincs étvágyam, 3 kilót fogytam (47 kg vagyok), erőtlen és fáradt vagyok. Orvosi javaslatra 1 hete Escitalopramot, este Stilnoxot...