• Lábdagadás

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő!

        Azt szeretném megkérdezni,hogy a szivkatéterezés során  / 2 hónapja volt/ ha netán szivelegételenség volt az látható volt-e?

        A boka vizesedés akkor áll-e fenn ha az ujj benyomat néhány másodpercig vagy hosszu percekig  látható?
        A szivelegételenség jár-e komoly fájdalommal vagy esetleg olyan fáradsággal ami csak időnként van? Bár van elég eü problémám de sajnos nagyon hipohonder is vagyok, ezért kérezek ennyit. Elnézést! 

         

        WEBBeteg szakértő válasza a ödémás láb témában

        Kedves kérdező!

        A szívelégtelenség diagnosztikájában a szívultrahangnak van elsődleges szerepe, a szívkatéterezés (ha ez alatt a koszorúér-festést érti) leginkább a koszorúerek állapotát mutatja meg. A szívelégtelenség miatt jelentkező panaszok közé tartozik a terhelhetőség csökkenése, fáradékonyság, terhelésre vagy nyugalomban jelentkező légszomj/fulladás. A szívizomzat funkciójának csökkenése pangáshoz, folyadék-felszaporodáshoz vezethet, ami pl. alszárödémaként jelentkezhet (ha ujjal megnyomja a lábszárát, és annak a nyoma hosszan, mélyen megmarad, az nagy valószínűséggel ödémát jelent), de  pl. a hasi szervekben jelentkező pangás hasi, májtáji fájdalmat okozhat.

        Boka körüli ödémát azonban számos más eltérés is okozhat, pl. visszeresség, túlsúly, vesebetegség, májbetegség - a szívelégtelenség diagnózisát az ultrahang tudná alátámasztani.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szerkesztőség
        PharmaPlaza

        Kérdés: 2009-04-29 22:39:48; Megválaszolva: 2011. szeptember 28., 11:19

        Tudjon meg többet: ödémás láb
      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt drno. A verkepemrol kérdezném,mert bár a házi orvos nem mondott rá semmit,erdekel.Se Tsh:5.167 megengedett:0.550-4.780,ez be volt jelölve,s van olyan hogy leukocyta75Leu. De ez nem volt bejelolve,a határértékek mégis 0-25 ig,...
        Hirtelen szívdobogás Tisztelt Dr. Úr-Nő, 30 éves férfi vagyok őt hónappal ezelőtt magas vérnyomás betegséget diagnosztizáltak nálam elég komoly 240/130 volt az orvosnál, kaptam rá Lisonormot amiből reggel egy 20/10 és este egy 10/5-öset...
        Tisztelt Doktornő! 1 hónappal ezelőtt tüdőszűrésen vettem részt. A tüdőmmel nincs gond, viszont az orvos visszahívott, mert szívnagyobbodást látott a felvételen. Az állóképességem sosem volt túl jó, mert bár nem vagyok túlsúlyos, de...
        Tisztelt Doktornő! Azért írok Önnek, mert régebben voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol a mellékelt leletet kaptam. Megállapították, hogy sportszívem van. A vizsgálatra azért volt szükség, mert szívzörejt hallott az üzemorvos....
        Kedves Doktornő, 38 éves férfi családtagom mesélte, hogy ha hidegben dolgozik, pl. őszi avart zsákol, amikor fézik a keze, akkor menetrendszerűen mellkasi / szívfájdalmat érez. A jelenség gyerekkora óta megvan, nem súlyosbodott vagy...
        Tisztelt Dr Úr/Nő! Szeretném, ha elmondaná, hogy mennyire kell megijednem ettől a lelettől és mire számíthatok! Köszönöm EkG: 64 sr. bal dev, PQ 0.18 ORS 0.10, enyhe IV vezetési zavar, átm V4, mellkasi elv. T magas csúcsos poz, III-aVL mély...
        T. Doktornő! Kérném, hogy magyarázza el kardiológiai vizsgálatom eredményének értelmezését."Norm tág szívüregek,norm falmozgás. Ép billentyük.Min.TI.Jobb kamrai nyomás 30 hgmm.Jó bal kamra...
        Tisztelt Doktornő! Édesapám iránti aggodalmamban fordulok Önhöz. A fentebb megadott életkor az ő életkora. Az elmúlt heten üzemorvos vizsgálat fényt derített arra,hogy aritmiája van. Ezzel felkereste háziorvosát,aki kardiológiai...
        Kedves Doktornő! 2011 őszén volt egy rosszullétem, egy-két napos, hányingerrel és hányással. Néhány hónap múlva derült ki, hogy ez egy infarktus volt. Ezután az orvos tanácsait megtartva szedtem a gyógyszereimet és mértem a...
        Baleset folytán sok vért vesztettem, mivel SYNCUMAR nevű gyógyszert szedek, amit helytelenül megadott dózis idézett elő.Az tudott, hogy ennek a gyógyszernek a szedése elég sok ennivalót nem enged meg a "K" vitamin miatt. Azt szeretné...