• Magas pulzusszám nyugalmi állapotban

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő!

        Néhány hete magas pulzusszámra panaszkodom! Konkrétan december közepe tájékán lettem rá figyelmes, hogy a torkomban ver a szivem, ami viszont jobban zavart, hogy nyom a mellkasom és emiatt esténként nehezebben alszom el. A pulzusom folyamatosan 90-120 között van bár szerencsére inkább az alsó értéknél jár, nyugalmi állapotban. Bevallom a testsúlyom sem éppen optimális, 106 Kg, 184 cm-es testmagasságnál. A vérnyomásom szintén nem a legmegfelelőbb, általában 140/95 (vagy némileg magasabb), amiben inkább az alsó érték az aggasztó. Jártam a kardiológián, ahol az orvos EKG és szívultrahang vizsgálat után azt válaszolta "a 'nagy' problémát máshol kell tovább keresnie...". Visszamentem a háziorvosomhoz, aki a 150-es Coaprovel (mivel az nem segített) szedése után a 300-as Coaprovel-t írta fel és mondta, hogy ez majd leviszi a pulzusomat is. Az utóbbit 2 hete szedem, de egyenlőre a pulzusomnál nem tapasztalok változást, bár jobban örültem volna, ha gyógyszerkúra megkezdése előtt megpróbálkozunk vmi "házi" megoldással, mégha az később is vezet eredményhez. Egyik ismerősöm hasonló problémáiról számolt be, amikor huszon éves korában gyors szívverésre a "betaloc" nevű gyógyszer alkalomszerű szedését írták fel és idővel elmúlt neki a "zakatolás". Ön javasolná ezt a gyógyszert?

        Egyenlőre nem tudom mi tévő legyek, mert a fő problémám nem javult és a házi orvosom komoly javaslattal még nem állt elő. Gonodlkodom, hogy a 24 órás pulzus/vérnoymás vizsgálat segítene? Ön mit javasol?  

        Előre is köszönöm, megtisztelő válaszát!

        Üdv,

        Sándor

         

        WEBBeteg szakértő válasza a magas pulzus témában

        Tisztelt kérdező!

        Az Ön által kapott CoAprovel egy vízhajtóval kiegészített vérnyomáscsökkentő, mely a pulzusszámot nem csökkenti. Erre többek között a béta-blokkoló készítmények alkalmasak, mint amilyen pl. a Betaloc is (de vannak ennél újabb gyógyszerek is, a Betalocnál kevesebb kellemetlen mellékhatással).


        Megnyugtató, hogy az EKG és a szívultrahang nem mutatott eltérést. Ettől függetlenül több betegség is állhat a magas pulzusszám mögött. Ha eddig nem történt, legalább egy laborvizsgálat indokolt lenne annak kizárására, hogy nem áll-e egyéb belgyógyászati, hormonális eltérés a magas pulzusszám hátterében. Ha ilyesmire nem derül fény, akkor valamilyen pulzuscsökkentő megpróbálható. Emellett a fogyás, rendszeres testmozgás segíthet mind a vérnyomás, mind a pulzusszám csökkentésében.


        A Holter (24 órás EKG) vizsgálattal az esetleges egyéb ritmuszavarok kimutathatók, nagy valószínűséggel az Ön esetében csak sinustachycardia lesz látható (vagyis a megfelelő ingerképző helyről indul ki a ritmus, csak magasabb frekvenciával), azonban néha segíthet a mellkasi nyomások alatti EKG-eltérések rögzítésében. Hogy nyújt-e többletinformációt, kezelőorvosa tudja pontosabban megítélni.  Az ABPM (ambuláns 24 órás vérnyomás-monitor) vizsgálat azonban segíthet a napközbeni vérnyomás-ingadozás felmérésében, ill. képet ad a mérések során a pulzusszámról is, ez segíthet a gyógyszerek beállítását illetően.
        Nem írja, hogy hány éves, de mind a túlsúly, mind a magasvérnyomás kockázati tényezője a szív- és érrendszeri betegségeknek (főleg egy bizonyos életkoron túl). A mellkasi nyomódások miatt egy terheléses EKG vizsgálat elvégzése megfontolandó.


        Üdvözlettel, Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szerkesztőség
        PharmaPlaza

        Kérdés: 2009-02-13 09:32:01; Megválaszolva: 2011. szeptember 05., 10:27

        Tudjon meg többet: magas pulzus
      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt drno. A verkepemrol kérdezném,mert bár a házi orvos nem mondott rá semmit,erdekel.Se Tsh:5.167 megengedett:0.550-4.780,ez be volt jelölve,s van olyan hogy leukocyta75Leu. De ez nem volt bejelolve,a határértékek mégis 0-25 ig,...
        Hirtelen szívdobogás Tisztelt Dr. Úr-Nő, 30 éves férfi vagyok őt hónappal ezelőtt magas vérnyomás betegséget diagnosztizáltak nálam elég komoly 240/130 volt az orvosnál, kaptam rá Lisonormot amiből reggel egy 20/10 és este egy 10/5-öset...
        Tisztelt Doktornő! 1 hónappal ezelőtt tüdőszűrésen vettem részt. A tüdőmmel nincs gond, viszont az orvos visszahívott, mert szívnagyobbodást látott a felvételen. Az állóképességem sosem volt túl jó, mert bár nem vagyok túlsúlyos, de...
        Tisztelt Doktornő! Azért írok Önnek, mert régebben voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol a mellékelt leletet kaptam. Megállapították, hogy sportszívem van. A vizsgálatra azért volt szükség, mert szívzörejt hallott az üzemorvos....
        Kedves Doktornő, 38 éves férfi családtagom mesélte, hogy ha hidegben dolgozik, pl. őszi avart zsákol, amikor fézik a keze, akkor menetrendszerűen mellkasi / szívfájdalmat érez. A jelenség gyerekkora óta megvan, nem súlyosbodott vagy...
        Tisztelt Dr Úr/Nő! Szeretném, ha elmondaná, hogy mennyire kell megijednem ettől a lelettől és mire számíthatok! Köszönöm EkG: 64 sr. bal dev, PQ 0.18 ORS 0.10, enyhe IV vezetési zavar, átm V4, mellkasi elv. T magas csúcsos poz, III-aVL mély...
        T. Doktornő! Kérném, hogy magyarázza el kardiológiai vizsgálatom eredményének értelmezését."Norm tág szívüregek,norm falmozgás. Ép billentyük.Min.TI.Jobb kamrai nyomás 30 hgmm.Jó bal kamra...
        Tisztelt Doktornő! Édesapám iránti aggodalmamban fordulok Önhöz. A fentebb megadott életkor az ő életkora. Az elmúlt heten üzemorvos vizsgálat fényt derített arra,hogy aritmiája van. Ezzel felkereste háziorvosát,aki kardiológiai...
        Kedves Doktornő! 2011 őszén volt egy rosszullétem, egy-két napos, hányingerrel és hányással. Néhány hónap múlva derült ki, hogy ez egy infarktus volt. Ezután az orvos tanácsait megtartva szedtem a gyógyszereimet és mértem a...
        Baleset folytán sok vért vesztettem, mivel SYNCUMAR nevű gyógyszert szedek, amit helytelenül megadott dózis idézett elő.Az tudott, hogy ennek a gyógyszernek a szedése elég sok ennivalót nem enged meg a "K" vitamin miatt. Azt szeretné...