• Vérhigitó gyógyszerek

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Mit lehet tenni, ha már több mint fél éve szedi valaki a vérhígító gyógyszert, és a vére még mindig sűrű.

        Magas a koleszterin szintje is.

        Valami gyógytea, étrend,vagy valami más erre létezik-e, ami orvos felírása nélkül is szedhető (gyógytea nevet tudna mondani?)

        WEBBeteg szakértő válasza a véralvadásgátló témában

        Nem derül ki kérdéséből, mit ért vérhígító kezelés alatt. Amennyiben az illető Syncumart vagy Marfarint szed, ezek szintje laborvizsgálatokkal ellenőrizendő, és az INR érték alapján a kezelőorvos módosít a gyógyszer dózisán. Az Aspirin/Astrix ill. a Plavix hatásosságát szintén lehet laborvizsgálatokkal ellenőrizni. (A vérhígító gyógyszerek nem kifejezetten a vér sűrűségére hatnak, hanem a vér alvadékonyságát csökkentik, vérrögök kialakulását hivatottak megakadályozni.).

        A koleszterinszintet életmódbeli változtatással, túlsúly esetén fogyással, rendszeres testmozgással lehet csökkenteni. A vérzsírokra hatással van az étrend is. A modern társadalmakban elterjedt, hogy több kalóriát veszünk magunkhoz, mint amennyire valójában szükségünk van. A zsírosabb, vörös
         húsok helyett a sovány húsokat, halakat, az állati zsírok helyett pedig a telítetlen zsírsavakban gazdag növényi olajokat (olívaolaj, lenmagolaj) kell előnyben részesíteni, kerülni kell a finomított cukrok bevitelét. Hasznos az olajos magvak fogyasztása, a magas rosttartalmú ételek (zöldségek, gyümölcsök) a bélben csökkentik a koleszterin felszívódását, de a fokhagyma jótékony hatása is ismert. Sajnos gyógyteát nem tudok ajánlani. Ha a diéta és a mozgás mellett is a kívánt szint felett marad a koleszterin, gyógyszer szedésére van szükség. 

        Üdvözlettel, Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szerkesztőség
        PharmaPlaza

        Kérdés: 2009-02-02 15:08:52; Megválaszolva: 2011. augusztus 30., 08:34

        Tudjon meg többet: véralvadásgátló
      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt drno. A verkepemrol kérdezném,mert bár a házi orvos nem mondott rá semmit,erdekel.Se Tsh:5.167 megengedett:0.550-4.780,ez be volt jelölve,s van olyan hogy leukocyta75Leu. De ez nem volt bejelolve,a határértékek mégis 0-25 ig,...
        Hirtelen szívdobogás Tisztelt Dr. Úr-Nő, 30 éves férfi vagyok őt hónappal ezelőtt magas vérnyomás betegséget diagnosztizáltak nálam elég komoly 240/130 volt az orvosnál, kaptam rá Lisonormot amiből reggel egy 20/10 és este egy 10/5-öset...
        Tisztelt Doktornő! 1 hónappal ezelőtt tüdőszűrésen vettem részt. A tüdőmmel nincs gond, viszont az orvos visszahívott, mert szívnagyobbodást látott a felvételen. Az állóképességem sosem volt túl jó, mert bár nem vagyok túlsúlyos, de...
        Tisztelt Doktornő! Azért írok Önnek, mert régebben voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol a mellékelt leletet kaptam. Megállapították, hogy sportszívem van. A vizsgálatra azért volt szükség, mert szívzörejt hallott az üzemorvos....
        Kedves Doktornő, 38 éves férfi családtagom mesélte, hogy ha hidegben dolgozik, pl. őszi avart zsákol, amikor fézik a keze, akkor menetrendszerűen mellkasi / szívfájdalmat érez. A jelenség gyerekkora óta megvan, nem súlyosbodott vagy...
        Tisztelt Dr Úr/Nő! Szeretném, ha elmondaná, hogy mennyire kell megijednem ettől a lelettől és mire számíthatok! Köszönöm EkG: 64 sr. bal dev, PQ 0.18 ORS 0.10, enyhe IV vezetési zavar, átm V4, mellkasi elv. T magas csúcsos poz, III-aVL mély...
        T. Doktornő! Kérném, hogy magyarázza el kardiológiai vizsgálatom eredményének értelmezését."Norm tág szívüregek,norm falmozgás. Ép billentyük.Min.TI.Jobb kamrai nyomás 30 hgmm.Jó bal kamra...
        Tisztelt Doktornő! Édesapám iránti aggodalmamban fordulok Önhöz. A fentebb megadott életkor az ő életkora. Az elmúlt heten üzemorvos vizsgálat fényt derített arra,hogy aritmiája van. Ezzel felkereste háziorvosát,aki kardiológiai...
        Kedves Doktornő! 2011 őszén volt egy rosszullétem, egy-két napos, hányingerrel és hányással. Néhány hónap múlva derült ki, hogy ez egy infarktus volt. Ezután az orvos tanácsait megtartva szedtem a gyógyszereimet és mértem a...
        Baleset folytán sok vért vesztettem, mivel SYNCUMAR nevű gyógyszert szedek, amit helytelenül megadott dózis idézett elő.Az tudott, hogy ennek a gyógyszernek a szedése elég sok ennivalót nem enged meg a "K" vitamin miatt. Azt szeretné...