• Hypolip 80 mg tabletta

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Tisztelt Doktornő! Az alábbi ügyben szeretnék Öntől tanácsot kérni! Magas koleszterinszintemre évek óta napi rendszerességgel gyógyszert szedek. Eleinte Crestor 20 mg és Ezetrol 10 mg tablettákat szedtem, majd miután a támogatás megszűnt rájuk, orvosom az Atorva-Teva 80 mg tablettával kezdett kezelni, amire szintén jól reagált a szervezetem. A napokban szerettem volna kiváltani a havi gyógyszeradagomat, viszont sajnos a gyógyszertárban közölték velem, hogy az Atorva-Teva 80 mg tabletta már nem kapható, helyette a Hypolip 80 mg tablettát tudják adni, amelynek ugyanaz a hatóanyaga és összetételben sem különbözik semmiben az Atorva-Teva 80 mg tablettától. Kiváltottam ezt az új tablettát, viszont az a probléma merült fel, hogy mielőtt elkezdem szedni, szerettem volna megbeszélni a belgyógyászommal, ő azonban szeptemberben lesz újra elérhető, mert addig szabadságát tölti. Viszont addig is szednem kellene a gyógyszert. Ezért szeretnék Öntől tanácsot kérni, hogy Ön szerint szedhetem-e az Atorva-Teva 80 mg helyett a Hypolip 80 mg tablettát? Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Brigitta

        WEBBeteg szakértő válasza a magas koleszterin témában

        Kedves Kérdező!

        Mivel hatóanyagban nincs különbség, várhatóan ezen készítmény hatása is ugyanolyan jó lesz. Ritkán előfordul az, hogy bizonyos gyógyszerek hasonló hatóanyaggal sem érik el ugyanazt a hatást, de ez egyénenként változó. Javaslom, hogy nyugodtan szedje a patikában javasolt másik készítményt, majd néhány hét múlva ellenőríztesse vérzsírértékeit. Amennyiben eredményes lesz ez a készítmény is, szedheti tovább.

        Dr. Jóna Angelika

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-08-11 23:16:57; Megválaszolva: 2011. augusztus 03., 13:21

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves DoktorNő/Úr! 20 éves Nő vagyok, 160cm, 48 kg. Körübelül egy hónapja Tunéziából hazaérkezés után bevásárlás közben rosszul lettem : pár percig mély levegővételre szúrt a mellkasom, majd hirtelen szapora lett a pulzusom, majd...
        Kedves Doktonő! Szept. 5-re kaptam időpontot a kardiológushoz ön szerint várhatok addig ilyen HOLTER eredménnyel Sinus ritmus.Átlagfr.62/minMIN.fr 40min (éjszaka)Maxfr 99/minMax.RR1,5secPáralk.SVES,1alk. 4 tagu SVPT.Az alaphoz képest sign.ST...
        Jó napot kívánok. Nekem olyan kérdésem lenne hogy 2017.májusában részt vettem egy kardiológia vizsgálton,sziv ultrahangon, és 24órás vérnyomás mérésen. Akkor mindent rendben találtak. Annyit mondott a doktornő hogy a szív billentyű el...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi szívultrhang lehet rövidítései mit jelentenek, és hogy ez az eredmény milyen a szívműködés szempontjából. Most voltam ezen a vizsgálaton és utána az orvos nem magyarázott el...
        Kedves Doktor /Doktornő! Olyan kérdésem lenne, hogy Ön szerint az okozhat problémát, hogy nyugalomban 70-80 körüli a pulzusom, azonban állás közben már olyan 100-110 körüli. Betalocot kell szednem, napi 3×felet az 50 mgból. Tudom, hogy nem...
        Kedves Doktornő! Egészséges, sokat mozgó, normál testsúllyal rendelkező, 68 éves nő vagyok. A változókor beköszöntét szinte észre sem vettem. Az utóbbi félévben gyakran éreztem szívritmus zavart. Tegnap többször megmértem a...
        Tisztelt Doktornő! Szívzörej miatt részt vettem EKG illetve szívultrahang vizsgálatokon. Eredmények: EKG: Diagnózis I3410 - kéthegyű billentyű prolapsusa RR: 140/65 Hgmm SPO2: 100% EKG: sin.ritm. bal tengelyállás, norm. átv....
        Tisztelt Dr nő!Egy 33 férfi vagyok olyan panaszokkal hogy,előszokott fordulni pl olyan hogy,elég rossz a közérzetem ilyenkor megmérem a vérnyomásom és abban a pillanatban 125/95 ös pulzus utánna már a pulzusom már emelkedik vele együtt a...
        Kedves Doktor! 2 hónapja alvászavarral küzdőn, sok dolgon keresztül mentem már, több testű tünetek jelentkezett, nincs étvágyam, 3 kilót fogytam (47 kg vagyok), erőtlen és fáradt vagyok. Orvosi javaslatra 1 hete Escitalopramot, este Stilnoxot...
        Kedves Dr. Úr/ Nő! A panaszaim a következők. Áll, jobb kar, jobb kisujj, melkhas, gyomor fájdalmam van, nehéz légzés, levertség, fáradékonyság, és gyakran heves szívverés társul ehhez. Azt szeretném kérdezni, hogy voltam már EKG,...