• Szexuális probléma

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor (Úr) vagy Nő! Nem tudom problémámmal hova fordulhatnék. Igazából most csak röviden írnám le, de ha úgy gondolja, hogy szükség volna több információra is,akkor majd bővebben is kifejtem. A lényeg az, hogy elvesztettem a szexuális vágyamat. A probléma nem most kezdődött. Én már majdnem másfél éve érzem ezt, hogy valami baj lehet velem, aztán olykor nem volt gond, majd megint kudarcba fulladt minden. Először csak a szextől kezdtem félni, de mára már vagy két és fél hónapja egyáltalán nincs szexuális vágyam. Mintha nem éreznék semmit e téren, ingerlésre, simogatásra, próbálkozásra sem. S ez már egy olyan feszültséget okoz bennem s nem tudom mi lehet a baj. Mert abban, hogy ez kialakult nálam része lehet egy félrelépésnek, ami elég hosszú ideig tartott, de a végén egy lelki összeomlásba torkollott. A férjemmel rendezni szeretnék mindent, igazából nagyrészt rendeztem is, de a szex terén nagyon nem megy ez. S nem tudom hogy ez valóban lehet-e oka egy ilyen tartós problémának vagy esetleg hormonális problémám lehet. De mára már nagyon szégyennek érzem ezt, és nagyon félek is a szextől na és attól hogy nincs segítség. Várom válaszát vagy ajánlatát hogy hova is fordulhatnék ezzel, mert így nem érzem magam egészséges nőnek és ahhoz még fiatal vagyok, hogy ez valóban állandósuljon vagy még nagyobb zavart okozzon bennem, mert már most szenvedek tőle.

        Dr. Deli Tamás válasza a libidócsökkenés, anorgazmia témában

        Tisztelt Hölgyem! Van egy rövid írésom a szexuális vágy csökkenéséről a változó kor körüli időszakban, de ennek jelentős része az Ön életkorában is igaz. Ezt a www.drdelitamas.hu oldalamon a kérdések és válaszok között olvasható, de alább is idemásolom Önnek. Néhány gyakori ok és kezelési lehetőség szerepel itt. ------------------------- Mivel lehetne fokozni a változókor körüli időszakban csökkenő szexuális vágyat? A szexuális vágy csökkenésének oka az Ön életkorában egyrészt a menopauza bekövetkezte utáni alacsonyabb hormonszintek kialakulása lehet, ennek mind pszichés, mind testi (pl. hüvelyszárazság és emiatt fájdalmasabb közösülés) következményeivel, másrészt lelki okok lehetnek a háttérben. Esetleg tartós gyógyszerszedés is okozhat ilyen panaszt, bár ilyesmit kérdésében nem említett. A szóba jövő kezelési módok: - Számos vágyfokozóként ismert étel, zöldség, gyümölcs, füszer, természetes készítmény ismert (ilyesmiket akár gyógynövényboltokban is tudnak ajánlani, pl. Afrodiana kapszula stb.), de ezeknek orvosi szempontból általában nem bizonyított a hatása, viszont legtöbbször orvosi közreműködést sem igényelnek. - Ha esetleg tartósan szed valamilyen gyógyszert, az is okozhat libidócsökkenést (antidepresszánsok, kemoterapeutikumok stb.), ezek további szükségességét orvosával kell egyeztetni. - A hüvely szárazságát Ovestin krém csökkentheti, vény nélkül kapható. - Szükséges lehet hormonpótló kezelésre, ez egy menopauza szakrendelésen keresztül indítható el. - Párterápia, szexuálterápia szintén javíthat a helyzeten. - A bupropion nevű gyógyszer jótékony hatású lehet a libidóra, szükségességét, alkalmazhatóságát pszichiáter szakorvos bírálhatja el.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. augusztus 31., 16:51; Megválaszolva: 2011. szeptember 02., 11:59

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktor! A barátom lehet, hogy előváladékos ujjal ujjazott meg, de ebben nem vagyok biztos, maximum csak annyi mehetett rá a kezére, ami rákerült, mikor megérintette a péniszét. Az előváladék a péniszen termelődik vagy csak a makkon?...
        Tisztelt Címzett! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a napokban a párom legénybúcsún volt, dohányzott, és alkoholos állapotban ért haza, fogamzásgátlót nem szedek a trombózishajlam miatt, és szexuális együttlét alatt semmilyen módon...
        Tisztelt Doktor úr/nő! két napja vagyis a ciklusom 27.napján megtörtént az első szexuális együttlétem ,megszakításos módszerrel.A partner azt mondta hogy mindent időben csinált.Másnap volt a 28.nap amikor meg kellett jönnie a...
        Tisztelt Doktor Úr! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy előváladéktól teherbe lehet esni? Ez az egész dolog fürdés közben történt, és a pénisz nem volt tovább a hüvelyben 10-12 másodpercnél, de lehet, hogy még annyi se volt. Amikor...
        Kedves doktor úr! 14 éves diák vagyok és hétköznap 2-3-szor, hétvégén 4-5-ször végzek önkielégítést. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez okoz esetleg beslő károsodást, vagy merevedési, pszichés, illetve ez egészséges-e ilyen fiatalon?...
        Üdvözlöm! 20 éves fiatal, végzős egyetemista vagyok. 2 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel, azonban nem érzem magam boldognak vele. Ennek okát magamban látom, ugyanis már jó pár éve vonzalom alakult ki a fiúk felé is. Középiskolás...
        Tiszteld Doktor Úr/Nő!Április 10.én megjött a menstruációm.14.én szeretkeztem barátommal,óvszert nem használtunk de nem élvezett belém.Lehetek e terhes ha nem élvezett belém a barátom,és az aktus elött elment wc-zni(pisilni?
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Mentális merevedési problémákkal küzdöm, amely akkor nyilvánul meg, amikor egy friss partnerrel készülök szeretkezni, és túlságosan vonzónak találom, így rágörcsölök arra, hogy minden jól menjen. Volt már ilyen...
        Doktor Úr! A menstruációm még picit tart(pecsételő vérzés) és a barátommal lefeküdtünk pár percig volt bennem óvszer nélkül és nem ment el bennem. Lehetek terhes?
        Tisztelt dr ! Panaszom az lenne,hogy merevedési problémáim vannak,és mégpedig pozitívan. Túl érzékeny vagyok a szexuális dolgokra. Ezt úgy értem,hogy merevedés következik be nálam akkor is ha csak a partnerem mellett fekszek. Merevedésem van...