• Szellemi teljesítőképesség

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Bármiylen furcsa 104-ről 130-ra nőtt az IQ-um és kettes átlagos tanulóból négy feletti lettem. Viszont sok apró dolgot elfeljtek, pl. üzenetet átadni. A rövidtávú memóriám szerintem borzasztó. Nehezen tudok szépen írni, ahogy írok még én is nehezen olvasom el. Ezzel egyidőben szemüveges lettem (csak távoli, közelről jól látok - nem ez miatt írok csúnyán), nem tudom, hogy ehhez van-e köze: Olyat olvastam, hogy az agyalapi mirigy elváltozásai okozhatnak látásproblémát...

        Ujpál Zsófia válasza a memóriazavar témában

        Kedves Levélíró! Az agyalapi mirigy problémái valóban vezethetnek látásban fellépő problémákhoz, de ezzel együtt más, komoly jelei is lennének, amelyeket Ön nem tapasztalt, így azt gondolom, aggodalomra semmi ok, a látásában bekövetkező változások pusztán életkorral járnak. Az agyunk tréningezésével, gyakrolatok végzésével együtt változhat, fokozódhat a szellemi teljesítőképességünk, illetve sok minden más is befolyásolja, mint például az érzelmi állapotunk, hangulatunk. Elképzelhető, hogy a fokozott szellemi aktivitás fokozza az Ön teljesítőképességét is, illetve fokozott motivációs háttérrel rendelkezik például a tanulásra, ami a tanulmányi eredmények javulásáért felel. Minden jót kívánok! Üdvözlettel:

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Ujpál Zsófia
        pszichológus

         Ujpál Zsófia

        Kérdés: 2011. május 14., 18:26; Megválaszolva: 2011. május 16., 19:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...