• PMS vagy valami más?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! 40 éves nő vagyok, és nagyon megvisel a menstruációmmal együtt járó hangulatváltozás, illetve fejfájás. Ezek a tünetek az utóbbi öt év során erősödtek és egyre tisztábban a menzeszhez kötődtek. Középidőben, vagy a menzeszt megelőző napokban indokolatlan, kontrollálhatatlan hangulatváltozásaim vannak, ami a szorongástól az ingerlékenységen át a depresszív hangulatig (ilyenkor tényleg semmi értelme az életemnek) változik, és eltart 3-7 napig. A menzeszt kísérően pedig 4-5 napos csillapíthatatlan fejfájásom (migrén?) van. Most már mindkét tünet olyan erős, hogy nem fogok tudni dolgozni tőlük, hiába is akarom, nem lesz elég hozzá az önuralom és önfegyelem. (Két gyermeket egyedül nevelek, még legalább tíz évig nem adhatom fel.) Mit javasol, merre menjek: endokrinulógushoz, pszichológushoz, vagy? A nőgyógyászaton annyit értem el, hogy a hatalmas furunkulusaim ellen, ill. a vízháztartásom megsegítésére Yadinét szedek. Szívesen elhagynám, de nem merem, mert akkor megint jön a dagadás és a pattanások, amik fájdalmasak, nagyok, rondák és nagyon sokára múlnak el. Ami még fontos lehet: amíg teakeveréket ittam vagy Pre Mens tablettát szedtem, a hangulati tünetekkel nem volt gondom, majdnem észrevétlenek voltak, de fokozatosan (az elmúlt évek alatt) hatástalanná váltak. Kimerült az ötlettáram, a baj pedig szívósan tarja magát. Esetleg egy változókori ambulanciát keressek fel? És bízhatok benne, hogy mindez kiegyensúlyozható? Tisztelettel és köszönettel: Lelka

        WEBBeteg szakértő válasza a menstruáció témában

        Tisztelt Kérdező!

        Ha jól értem, a menzesz előtti, alatti napokban mindig voltak kisebb
        nagyobb panaszai, melyek az utóbbi években egyre súlyosabbá, érzése
        szerint nehezebben kontrollálhatóvá váltak. Ha a testi okokat kizárjuk,
        utóbbi arra is lehet jelzés, hogy feltehetőleg több olyan hatás érhette a
        közelmúltban, mely nőiessége megélésében, önértékelésében okozott
        gondokat. Gyermekek egyedül nevelése mint stressz, és legyünk őszinték, az
        évek múlása mind komoly pszichés gondok forrása lehet önmagában is, amihez
        jöhetnek a változó kor hormonális változása okozta hatások is.


        Az ön helyében panaszaimmal először mindenképp felkeresnék egy
        nőgyógyászt, nem állhat-e a háttérben szervi baj, kezdődő klimax? Ugyanitt
        kérnék tanácsot a Yadine szedésével kapcsolatban is (hormonális
        fogamzásgátlók szedése kapcsán alkalmanként leírnak hangulatváltozást,
        -ingadozást). Emellett mindenképp érdemes lenne felkeresni egy
        pszichiátriai szakrendelést, ahol segíthetnek az aktuális problémák
        feldolgozásában, relaxációs technikák elsajátításában, illetve akár
        gyógyszeresen képesek befolyásolni a menzeszt kísérő kellemetlen hangulati
        ingadozásokat.

        Jó egészséget kívánva:  Dr. Dinya Zoltán pszichiáter

         

        Kedves Lelka!

        Azt gondolom, hogy 40 évesen talán még korai a változó korról beszélni. Sajnos nem jó hír, hogy ezek a tünetek a Yadine szedése mellett is megvannak, mert ez a gyógyszer pont ezen tünetek ellensúlyozására is nagyon jó szokott lenni. Meg lehet próbálni tablettát váltani, de nem biztos, hogy ez meghozza a sikert. Keresen fel nőgyógyászati endokrinológiában és változó kori tünetek kezelésében egyaránt jártas szakembert, úgy várható majd áttörés.

         

        A kérdésre a választ a www.fokuszbanano.hu portál orvosszakértője írta >>Tovább a www.fokuszbanano.hu-ra!

         

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-06-25 23:19:35; Megválaszolva: 2011. augusztus 01., 07:26

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Mivel 17 éves vagyok, és nem tudok a szüleim tudta nélkül orvoshoz menni, itt próbálok meg segítséget kérni mert már nagyon kiborít ez az állapot amiben vagyok! Nagyon nehéz leírni milyen is ez pontosan, de megpróbálom. Két/három...
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...