• Oxigénhiány

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! Általában busszal járok dolgozni. Legutóbb nagyon sokan voltak a buszon, ezért szájmaszkot tettem és sállal körbetekertem az arcom, mert most nem szeretnék betegség miatt hiányozni.Kb. 1 órát utaztam, de fél óra után el kezdtem rosszul lenni, de mivel amúgy is hányingerem szokott lenni az utazástól, nem gyanakodtam oxigénhiányra, már csak akkor, amikor le akartam szállni a buszról, de iszonyú izomgyengeségem lett, és alig bírtam hazmenni. Nagyon rosszul voltam, levegő után kapkodtam. Azonnal szabaddá tettem a légutakat, de azt hiszem már késő volt. Azóta nagyon erős fejfájásom, és furcsa, zsibbadó érzésem van a fejben, de másutt is. Kérdésem az lenne, hogy ha ennyi időn keresztül nem kaptam oxigént, akkor károsodhatott-e az agyam? Milyen mértékben? Hogyan fog ez kiderülni, és mikor? És hogy tehetek-e még valamit ellene? Válaszát nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: Nóra

        Dr. Csuth Ágnes válasza a légszomj témában

        Kedves Nóra! A buszon felléphetett ugyan légszomj, de véleményem szerint ez csak a szubjektív érzés volt, nem valós oxigénhiány, hanem a nagy tömeg és az utazás miatti stressz okozhatta. Javasolnám a jógázást, multivitamintr, Magne B6-ot akár utazás előtt is, bő folyadékot és citromfű teát. Ha ez nem segít a panaszok rendezésében, keresse fel háziorvosát.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. február 14., 20:16; Megválaszolva: 2011. február 15., 15:11

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...