• Hogyan tudnék leszokni a Rivotrilról?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        ABBA SZERETNÉM HAGYNI A SZEDÉSÉT DE SAJNOS EDDIG MÉG NEM SIKERÜLT,SEGÍTSÉGETSZERETNÉK KÉRNI MÁR 6-ÉVE SZEDEM A 0,5 GYÓGYSZERT .CSAK AZT NEMONDJA HOGY KERESSE FEL A KEZELŐ ORVOSÁT ,MERT ŐK CSAK RÁSZOKTATNI TUDJÁK AZ EMBERT DE LESZOKTATNI MÁR NEM . TISZTELET A KIVÉTELNEK.DE SAJNOS NEKEM EZ A TAPASZTALATOM.A KEZELÉSEM KEZDETÉN MEGKÉRDEZTEM A KEZELŐORVOSOM HOGY NEM LEHET-E FÜGGŐ AZ EMBER ETTŐL A GYÓGYSZERTŐL AZT MONDTA NEM . SAJNOS EZ NEM IGAZ . KÉREM HA TUD SEGÍTSEN HOGY ABBA TUDJAM HAGYNI A GYÓGYSZER SZEDÉSÉT,HÁTHA VAN VALAMI BEVÁLT MÓDSZER A TARSOLYÁBAN. KÖSZÖNÖM HOGY ELOLVASTA A LEVELEM.KELLEMES ÜNNEKET KÍVÁNOK ÉS KÍVÁNOM HOGY SOK BETEGEN SEGÍTENI TUDJON TANÁCSAIVAL.

        WEBBeteg szakértő válasza a pszichés probléma témában

        Kedves Kérdező! A Rivotril szedése esetén testi és pszichés függőség is kialakulhat. Nagyobb az esély erre, ha hosszabb ideig és nagyobb adagokban szedi. Éppen ezért a dóziscsökkentés csak apró, lassú lépésekben történhet. Ez egyéni, függ a beteg állapotától, társbetegségeitől, éppen ezért szükséges a kezelőorvos együttműködése (mint minden egyéb betegség és annak kezelése esetében is a terápiát és annak megszüntetését is a kezelőorvos koordinálja, hiszen ős ismeri a pácienst, ő rendeli el a kezelést). Általánosságban azt tudom írni, hogy mindig az egyik adag (nem tudom, naponta hányszor szedi a készítményt) csökkentését szabad csak elkezdeni, és csak utána, több nap után (a válaszreakciótól függ), következhet a következő lépés. Érdemes lenne még a csökkentés előtt pszichoterápiát elkezdeni, mely azonban lassan fejti ki hatását, viszont sokat segíthet.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Kérdés: 2010. december 14., 21:35; Megválaszolva: 2010. december 17., 15:58

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...