• Alvászavar problémák

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves doktorúr/nő az lenn e a problémám hogy másfél évig szedtem a xanaxot napi 1-t és már egy hónapja leszokóban vagyok és szerintem elöjöttek ezek az elvonási tünetek remegek szédülök heves szívdobogás érzetem van szorongok és félelmeim vannak de az is igaz hogy pánikbeteg is vagyok és abban szeretném kérni a segitségét hogy nem tudnának ebben nekem segiteni mert már nagyon sok mindent kiprobáltam de semmi nem használ az éjszakám is nappalom mert aludni sem tudok hogy legalább az alvásom jönne helyre mert már teljesen ki vagyok borulva remélem tudnak nekem valami hasznosat tanácsolni elöre is köszönöm

        Dr. Diószegi Judit válasza a alvászavar témában

        Kedves Levélíró! A részletes anamnézis ismerete és vizsgálat nélkül nem tudom eldönteni, hogy a Xanax elvonása miatt jelentkeztek tünetei, vagy pánikrohamokról, esetleg más jellegű problémáról van-e szó. Hiszen a háttérben testi betegségek is állhatnak. Háziorvosi és pszichiátriai vizsgálatra lenne szükség. A Xanax dóziscsökkentését egyébként csak lassan, lépcsőzetesen szabad megtenni, előfordulhat, hogy pszichiátriai kontroll szükséges hozzá. A felállított diagnózistól függ a terápia, de mindenképpen indokolt lenne pszichoterápia megkezdése, hatékony szorongáscsökkentő technikákat sajátíthatna el.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Diószegi Judit
        pszichiáter

        Dr. Diószegi Judit

        Kérdés: 2010. november 27., 11:17; Megválaszolva: 2010. november 30., 16:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...