• Frontin

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Ma voltam életemben először pszichiátriai vizsgálaton, háziorvosom küldött el, mivel kezdődő depresszióra utaló tüneteim vannak. Az orvos szorongásos depressziót állapított meg egy rövid beszélgetés után, és Frontint írt fel (0.25 mg), napi 3x1-et. Mivel még soha nem szedtem semmiféle gyógyszert, különösen nem idegi problémákra, kicsit utánaolvastam a neten különböző fórumokban. Eléggé megijesztett, amiket olvastam. Azt írták, hogy függőséget okoz a szedése, és egy idő után a szokott adag már nem is használ, egyre több kell belőle. Továbbá, hogy a leszokás nagyon problémás, mert elvonási tüneteket okoz ha hirtelen abbahagyják a szedését, ha pedig fokozatosan hagyják abba, akkor is valamilyen szinten elvonást okoz, és más gyógyszerrel kell "helyettesíteni", és nagyon félek ettől. Nem szeretnék semmilyen gyógyszerre rászokni, nem szeretnék ebbe az ördögi körbe bekerülni, hogy egyik gyógyszert helyettesítem a másikkal, neadjisten annyira hozzászokok, hogy együtt kell szednem több gyógyszert is. Felmerült bennem, nem lehetne esetleg ezt a gyógyszert inkább kihagyni, és valamilyen növényi eredetű szert szedni? Pl. Remotiv? Erről csak jókat olvastam. Nem lehet hozzászokni, nincs mellékhatása. Szemben a kémiai szerekkel. Tudom, hogy a gyógyszerek azért vannak, hogy segítsenek (remélem), mégis félek elkezdeni. Mit javasol? Válaszát előre is köszönöm.

        Dr. Diószegi Judit válasza a pszichés probléma témában

        Kedves Levélíró! A Remotiv ill. Remotiv extra filmtabletta enyhe hangulati panaszok esetében javallt, vény nélkül kapható készítmény. A pontos gyógyszerelést mindig a kezelőorvos tudja megállapítani a pontos diagnózis, aktuális állapot és részletes anamnézis birtokában. Depresszió és szorongásos kórképek kezelését a szakorvos által felírt, receptre kapható antidepresszívumok és kezdetben, szükség esetén szorongáscsökkentők (pl: Frontin) jelentik, melyek később elhagyandóak. Emellett javasolt minden esetben a pszichoterápia megkezdése. A Frontin esetében valóban kialakulhat testi és pszichés függőség, mely nagyobb alkalmazott adagok és hosszú távú alkalmazás esetében valószínűbb, illetve alkoholizmusban, gyógyszer-és kábítószer függőségben szenvedő személyek esetében. Ez nem azt jelenti, hogy ha valaki szedi, akkor nem tudja majd abbahagyni (vagy más készítménnyel kell helyettesíteni), hanem azt, hogy az elhagyást lassan, fokozatosan kell megtenni, a hirtelen elhagyás okoz panaszokat. Javallata a kevert szorongásos depresszióban helyénvaló.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Diószegi Judit
        pszichiáter

        Dr. Diószegi Judit

        Kérdés: 2010. november 25., 22:28; Megválaszolva: 2010. november 29., 17:46

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...