• Antidepi

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Egyetemista. Enyhe szorongásra antidepit írt fel az psziché-orvos. 2 hónap szedés után rájöttem hogy amúgy sem lett volna szükségem rá, ezért abbahagytam. Nos, ismerőseim csak akiknek említettem hogy ez csak placebo hatás volt, de én azért máshogy látom. Reggelente fél tablettát szedtem a sertralin sandoz nevű ssri "gyógyszerből". Rendkívül kíváncsi lennék hogy a memóriazavar, a libidócsökkenés, és az intellektus elvesztése (az elhallgatott mellékhatások néhánya) mikor fog megszűnni és visszaállni a rendes kerékvágásba? Köszönöm

        Dr. Diószegi Judit válasza a pszichés probléma témában

        Kedves Levélíró! Szorongásos kórképek szakszerű kezelése az antidepresszáns készítmények szedése, emellett pedig a pszichoterápia. A terápia megszakítása idő előtt az alapbetegség visszatértét vonja maga után. Nem írja, mi volt pontosan a diagnózisa, mert a betegség tünete is lehet koncentráció zavar, libidócsökkenenés. A sertralin hatóanyag mellékhatása lehet szexuális vágy csökkenése, de memóriazavart, "intellektus elvesztést" nem okoz. A lehetséges mellékhatások egyébként általában az első 1-2 hétben jelentkeznek, majd csökkennek. A kiürülés függ az alkalmazott dózistól és, hogy mennyi ideig szedte, de amennyiben nem az alapbetegség tünetéről van szó, akkor pár hét alatt rendeződik a probléma.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Diószegi Judit
        pszichiáter

        Dr. Diószegi Judit

        Kérdés: 2010. október 11., 10:10; Megválaszolva: 2010. október 12., 18:29

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Mivel 17 éves vagyok, és nem tudok a szüleim tudta nélkül orvoshoz menni, itt próbálok meg segítséget kérni mert már nagyon kiborít ez az állapot amiben vagyok! Nagyon nehéz leírni milyen is ez pontosan, de megpróbálom. Két/három...
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...