• Nemi vágy csökkenése stressz hatására

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/Úr! 35 éves leszbikus nő vagyok, 2 éve élünk együtt a párommal. Szexuális együttléteink viszonylag sűrűn vannak, de 4 hónapja kizárólag az én örömömre.Fantasztikus vele, odaadó, figyelmes, szenvedélyes, de nagyon megvisel lelkileg, hogy nem viszonozhatom. Azt mondta, ha lelki problémája van, nem kívánja a szexet. Munkahelyi konfliktusai voltak, 3 hete új helyen van, rengeteget dolgozik, nagyon stresszes. Magamban kerestem a hibát: Nem vagyok elég vonzó? Talán kiábrándult belőlem? Beszéltünk róla, kérte, hogy legyek türelemmel, minden rendbe fog jönni, nagyon szeret, nem akar elveszíteni. Az lenne a kérdésem, hogy a sok stressz csökkentheti a nemi vágyat?Szeretném viszonozni azt a sok örömet, amit kapok. Hogyan segíthetem Őt? Válaszát előre is köszönöm! Éva

        Ujpál Zsófia válasza a szex témában

        Kedves Éva! A sok stressz, illetve bármi, ami nagyobb igénybevételt jelent a személyiség számára, csökkentheti a nemi vágyat, és ez mindkét nem esetében így van. Az érzelmi rendszerünk nagyon szoros kapcsolatban áll a hormonális rendszerrel, és például stressz hatására bizonyos hormonok szintje is megváltozik a szervezetben. Az Ön reakciója is teljesen természetes, ilyenkor hajlamosak lehetünk magunkra venni a dolgot, magunkban keresni a hibát, különösen, ha az önbizalmunk, önértékelésünk nem annyira stabil. Legyen türelmes, ne tegyen még nagyobb lelki terhet a vállára, hiszen ezzel csak rásegít az amúgy is magasabb stressz szintjére. A munkahelyi változások nehezebb időszakában helyezzék a hangsúlyt a lelki kapcsolatra, és a szexuális életük is vissza fog állni a megfelelő működésére. Minden jót kívánok!

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Ujpál Zsófia
        pszichológus

         Ujpál Zsófia

        Kérdés: 2010. szeptember 15., 15:11; Megválaszolva: 2010. szeptember 19., 12:40

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...