• Hogyan tovább

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        tisztelt doktor nő élettársamnál skizoféniát álapitotak meg a napokban egy szakkórházban csak nekünk nem adtak semijen felvilágositást hogy hogyan kezeljük mi csak azt látjuk hogy öszze van zavarva óránként változik a hangulata hol táncol hol magába zárkózik hol meg sir még csak 30 éves lesz most 29.én van két lányunk egy 10 és 13 éves félek mert nem tudom hogy mi lesz kigyógyul e valaha? vagy igy marad sajnos egy cigánysoron lakunk és nem tudok számára környezet változást biztositani és szegények is vagyunk a leg főbb problémája az emberek és hogy nem fogadja el a tényt hogy beteg kérem ha tud segitsen mit tegyünk köszönöm egy aggódó férj és gyerekei.

        Dr. Diószegi Judit válasza a skizofrénia témában

        Kedves Levélíró! A skizofrénia esetében a legfontosabb dolog a felírt gyógyszerek előírás szerinti rendszeres szedése, ez a terápia legfontosabb része. Ha jobban van a beteg, akkor sem szabad abbahagyni a gyógyszereket, csakis orvos utasítására. A skizofrénia típusától, a beteg együttműködésétől függ, hogy mennyi idő alatt javul az állapota. Van esély a tünetmentességre. Tehát a legfontosabb dolog, amit tenni tud, hogy felügyeli a gyógyszerek szedését, illetve eljárnak az előírt kontrollvizsgálatokra.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Diószegi Judit
        pszichiáter

        Dr. Diószegi Judit

        Kérdés: 2010. augusztus 25., 09:53; Megválaszolva: 2010. augusztus 26., 14:20

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...