• Alvászavar

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Holgyem/Uram! Szeretnem megkerdezni, hogy mit javasol alvasproblemara? Mar regota kuzdok nem alvassal, ami azt jelenti, hogy eloszor kb. 1 honapig napi 1-2 orat aludtam, ezutan hirtelen visszaallt a normalis alvas. Azutan pedig felevig ugyanigy max. 3 orat aludtam. Ezutan mentem doktorrol doktorra. Alvaskozpontban is voltam. Gyogyszereket irtak fel. Neha hasznalnak, neha nem, de nem szeretnek rajuk szokni, mert meg csak 28 eves vagyok. Most februartol par honapig ismet gyogyszer nelkul ismet aludtam 6-7 orat, de 3 hete mindig felkelek ejszaka vagy 6szor WC-zni, illetve nagyon nehezen alszom el..Kb. 2 orat alszom csak. Zavaro tenyezo, hogy a parom sokszor ejjel 1ig dolgozik a laptopjan a haloszobaban, es a TV is megy kozben, meg a lampa is eg, horkol is, de azt mondja, nem ettol nem alszom. Igy nem is probal segiteni azzal, hogy eloltja a lampat stb.... Probaltam mar szinte mindent: gyogyteakat, meleg tejet inni. Koszonettel: szandra

        Dr. Csuth Ágnes válasza a alvászavar témában

        Kedves Szandra! A problémájával kapcsolatban külön cikkünk van a portálunkon, érdemes elolvasnia: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/6658/alvasi-higienia---tippek-a-jo-alvashoz

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2010. július 18., 10:57; Megválaszolva: 2010. július 19., 10:25

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...