• Lehet fuggo lettem?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Gabriella vagyok.

        2008.novembereben diagnoztizaltak nalam nyitott hatgerincet, es teljes meszesedest. 34 eves vagyok

        Mindig fizikai munkat vegeztem. Egyre nagyobb fajdalmam van de a munkat ennek elenere sem hagytam abba,sot Kiutaztam Amerikaba mivel othon nem nagyon tartanak alkalmassnak dolgozni. Leszazalekolast nem is akarom hallani. It kaptam egy eros gyogyszert /oxycodone-apap/ ezt ha beveszem este masnapra kitisztulok nincs fajdalmam es tudok nyugodtan dolgozni. Eszre vettem ha nem veszem be nagyon beteg vagyok. Halucinalok, szedulok kesobb forogg velem a vilag, hanyingerem van. Ebbol a gyogyszerbol csak fel szemet szedek. Nem szeretnek raszokni. De most mar felek nehogy fuggolegyek. Viszont e nelkul mar labra sem teudnek allni. Mit tegyek? Kerem ha tud irjon valami tanacsot.

        Segitseget elore is koszonom.

        Maradok Tisztelettel! Gabriella

        WEBBeteg szakértő válasza a gyógyszerfüggőség témában

        Kedves Gabriella!

        A gyógyszer, amit szed sajnos bizony opioid származék, mely hozzászokást is okozhat. Azt javaslom, hogy egy pszichiátriai addiktológiai szakrendleéshez menjen el egy vizsgálatra. Úgy tudom, hogy USA-ben ez nagyon drága, érdemes itthon elvégeztetnie, ha van magyar TB-je.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


        Kérdés: 2010-06-13 13:21:41; Megválaszolva: 2010. június 13., 13:21

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...