• túl sok gyógyszer?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt szakértő! 2010 januárjában mentem el először orvoshoz a pánikbetegségemmel. Akkor felírtak nekem napi 1 szem cipralexet/10mg/ és frontint szedtem mellé egy hónapig, amit azóta már letettem orvosi utasításra. A tüneteim nem szüntek meg teljesen csak kevesebb rohamom lett. Április elején azt mondta a doktornő, hogy jobb lenne ha hármat szednék és hogy heti féllel emeljem. El is kezdtem emelni, de aztán megijedtem, mert szerintem ez sok és végül maradtam az egynél. Ön szerint rosszul tettem? Nem túl sok a három szem? Annyit még rólam, hogy kényszergondolataim is vannak, és félek a gyógyszerektől. Rettegek, hogy hozzászokom, és akkor még rosszabb lesz. Két kisgyermekem van, és meg akarok gyógyulni. Köszönöm válaszát!

        WEBBeteg szakértő válasza a pánikbetegség témában

        Kedves Levélíró!

        A Cipralex adandó dózisa 10-20 mg között van általában. A kezelőorvos valószínűleg azért emelte a napi adagot, mert pánikbetegsége még nem volt tünetmentes, illetve egyéb betegségek miatt (kényszerbetegség, fóbia, melyek esetében ez a gyógyszer szintén hatékony). Mivel állapotát és az ennek megfelelő gyógyszeres terápiát kezelőorvosa tudja legmegfelelőbben megítélni, azt javaslom jelentkezzen ismét kontrollra.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Boros Miklós
        általános sebész

        Dr. Boros Miklós

        Kérdés: 2010-04-29 15:48:46; Megválaszolva: 2010. április 29., 15:48

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...