• Nyugtató

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő, Doktor Úr!

        Atarax 25 mg tablettából szoktam fél szemet bevenni, ha nagyon ideges vagyok (pl. vizsga előtt), mert nyugtató hatású, és mert pszichiáter javasolta és ő határozta meg az egyszerre bevehető mennyiséget is. De nem szeretném ezt a gyógyszert állandóan  szedni, mert altató mellékhatása van. Arra gondoltam, hogy a Valeriana-t szednék napi rendszerességgel. Szedhetem a két gyógyszert "együtt"? Értve ezalatt, hogy az Ataraxból fél szemet, csak esetenként vennék be (két-három hetente), a Valeriana-t napi rendszerességgel szedném.

        Válaszát köszönöm előre is!

         

        WEBBeteg szakértő válasza a szorongás témában

        Kedves Levélíró!

        Többféle központi idegrendszerre ható szer együtt szedése nem javasolt, kivéve, ha orvosi javaslatra és rendszeres kontroll mellett történik. Így nem javasolnám az Atarax és Valeriana együttes szedését sem. A vizsgák előtti idegesség, természetes jelenség, nem gondolom, hogy gyógyszer szedésére lenne szükség, főleg nem napi rendszerességgel. Inkább stresszcsökkentő technikákat kellene elsajátítania (pl.: relaxáció), keressen fel pszichoterápiás szakrendelést.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2010-04-29 15:46:06; Megválaszolva: 2010. április 29., 15:46

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...