• Gitta 30

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Dr.

        30 eves nö vagyok,nyolc eve küzködök panikbetegseggel ami szorongassal parosul. Szedtem cipralexet amitöl az eletminösegem jelentösen javult,olyannyira hogy abba hagytam,persze szep lassan ahogyan kell. Kb.ket honapja kezdtem el leepiteni a dozist,mostanra teljesen elhagytam. A szorongas es a panikroham azota gyakran jelentkezik ujra. A kerdesem az,hogy nyolc ev alatt annyira hozzaszokhatott a szervezetem,hogy most emiatt gyötörnek ujra a rohamok,hogy ez csak elvonasi tünet ami egy darabig tart meg,vagy ez visszaeses. Ami megjobban aggaszt az az,hogy par napja jelentkezett egy fajta lataszavar,par percig szakaszosan latom a mozgast,mint ahogy a rajzfilmeket rajzoljak.. Eleg nehez elmagyarazni. Ez lehet elvonasi tünet? Kerem segitsen,nagyon meg vagyok ijedve! Valaszat elöre is nagyon köszönöm. Tisztelettel Gitta

        WEBBeteg szakértő válasza a pánik, szorongás témában

        Kedves Gitta!


        Látom, hogy nagyon körültekintően járt el a gyógyszerrel kapcsolatban. A leépítés szabályait betartva azt kell mondjam: amennyiben teljes gyógyszerelhagyást követően 2 héten túl tartanak a felsorolt tünetek, az sajnos inkább visszaesés (azon belül pedig inkább elvonási tünet). Remélem még nem késett sokat a válaszom, és segít Önnek.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bakos Cinnia Dóra, pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-05-19 08:41:30; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 15:02

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...