• Szorongás????

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        26 éves vagyok, kb. 5 napja 150-es pulzussal vittek be a sürgősségire, és belgyógyászati kivizsgálásomat javasolták. (közben leírom cukorbeteg és pajzsmirigy beteg vagyok), ekg-ra laborba szívultrahangra küldtek. Minden tökéletes volt, még a vérkép is, de sajnos azóta rettenetesen ideges vagyok, pontosabban szorongok, állandóan azon gondolkodom, hogy újra rosszul leszek, már szinte mindentől félek, idegeskedek, ha egyedül vagyok, azon jár az agyam, mindjárt rosszul leszek és újra felugrik a pulzusom. A vérnyomásom régen mindig épp hogy elérte a 100-at, azóta már az is 130-140 között van. A belgyógyászaton a főorvos isoptin 120 mg -os tablettát írt fel, ami állítólag pulzus és vérnyomás csökkentő. Közben én saját döntésemre elmentem a pszichiátriai szakrendelőbe hogy valami gyógyszert ajánljanak, kaptam egy asentra nevezetű gyógyszert, napi 1x kell szednem, és 0,25-ös frontint pedig napi 3x.

        Ezt a frontint régebben is szedtem már mert elég stresszes időszakaim voltak, így ez a napi 3 úgy érzem nem igazán használ.

        Az lenne a kérdésem, hogy mennyire erős és hatásos ez az asentra nevű gyógyszer és hány nap után fejti ki hatását.

        A másik kérdésem pedig, hogy igaz-e hogy a frontin elhagyása után hallucinációk látomások fordulhatnak elő??

        Válaszát előre is köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a szorongás témában

        Tisztelt Levélíró!


        Az első kérdésére a válaszom: az Asentra sertralin hatóanyagú antidepresszívum, melyet szorongásos zavarokban is ajánlunk, pl. pánik betegségben. A hatását kb. 3-4 hét múlva fejti ki. A normál adagja napi egy szem ( nagyjából egyforma erősségű a többi un. SSRI hangulatjavítóval).


        Második válaszom: a szorongásoldó, vagyis Frontin elhagyásakor nem jellemző hogy látomás jelentkezne (hogy az elvonás tüneteit pl. remegés, rossz közérzet elkerülje, a fokozatos csökkentés javasolt) Szorongásmentes mindennapokat kívánva,

         

        Üdvözlettel: Dr. Bakos Cinnia Dóra, pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-03-27 21:32:47; Megválaszolva: 2011. szeptember 21., 14:07

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...