• Szúró érzés a szívben

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor-Doktornő

        Két hete, egy hétköznap este a férjem/31éves/ erős szívdobogásra panaszkodott majd elkezdett remegni de nem fázott. Másnap szúró fájdalmat kezdett érezni a szívében. A háziorvos antibiotikumot adott neki naponta 3x1-et kellett szednie de a gyógyszer szedése alatt és után is megmaradt a szívében jelentkező szúró fájdalom, Az erős szívdobogás és remegés azóta sem jelentkezett.Kértünk és kaptunk beutalót kardiológiai kivizsgálásra de az ekg-ja jó volt és a vérképe szintén. Ekkor neurózis rendelésre mentünk és megállapították, hogy pánikbeteg.Kapott enyhe nyugtatót és kedélyjavítót, de az utóbbitól erős hányingere volt. 3-4 napja szedi a gyógyszert de a szúró fájdalom nem múlik és inkább mozgás /munka/ közben jelentkezik! Az lenne a kérdésünk, hogy ez a szúró fájdalom a pánikbetegség tünete vagy lehet esetleg valami más?

        Válaszát előre is köszönjük!

        WEBBeteg szakértő válasza a mellkasi fájdalom témában

        Kedves Levélíró!


        A férjének elképzelhető, hogy volt egy pánikrohama, ami még nem jelenti feltételenül, hogy pánikbeteg. Mint írta a panaszok közül csak (?) a mellkasi szúró fájdalom maradt meg, és ennek jelentkezése is valamelyest kiszámítható. Helyes, hogy volt már kardiológiai vizsgálata és labor. Ugyanakkor mellkasi szúró fájdalom egyéb testi okból is előfordulhat pl. fokozott gyomorsavtermelés, vagy gerincproblémák (ezek nem veszélyes dolgok).
        Másrészt, ha egy kedélyjavító hányingert okoz, még nem biztos hogy nincs rá szükség. Ugyanakkor 3-4 nap után még csak a nyugtató hat. Javaslatom: vissza kell menni a neurózis rendelésre jelezni a mellékhatást (hányinger), és a további terápia/ vizsgálat menetét megbeszélni ( a tünet(ek) függvényében).


        Dr. Bakos Cinnia Dóra pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-03-02 18:05:08; Megválaszolva: 2011. szeptember 09., 12:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...