• Demencia

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Dinya Doktor Úr! Már két alkalommal írtam Önnek és kaptam nagyon hasznos tanácsokat édesanyám betegségével kapcsolatban (Depresszió>Demencia címmen). A háziorvossal egyeztetve jelenleg az alábbi gyógyszereket szedi: Ziperid 0-0-1/2, Kemadrin 1/2-1/2-1/2, Nootropil 0-1-1, Tiapridal 1/2-1/2-1, Andaxin 2-2-5 (nyugatlanség esetén + 2 db-ot). Most jelenlegi tünetegyüttese okát szeretném megkérdezni, illetve azt, hogy tudok-e segíteni rajta. Tünetek: Térdhajlatban, alkarban, és lábujjak hajlatában (perifériás idegek táján) nagyon erős égető ézése van. Mindehhez remegés, ill. izomrángás párosul végtagjaiban. Nyugatató hatására 30-40 perc alatt múlik el, de közben kéri, hogy kenegessük, maszírozzuk, vizes borogatást tegyünk a hajlatokra. Ezeket csak abban a pillanatban érzi, amikor a bőrével találkozik 1 perc múlva mmár kéri az újat. Nagyon türelmetlen. Helyzetét állandóan változtatja. Felkel,remegve sétál, lefekszik, felöltözik, levetkőzik (mindenhez fizikai seítséget kér). Legszívesebben állandóan vetett ágyban feküdne. Korábban nappal méyen aludt, már felfekvése is kezdődött, most csak a nyugatók hatására alszik. Azt igényli, hogy valaki állandóan legyen mellette.Ez az állapot legalább olyan reménytelennek tűnik, mint az előző volt. Hálásan köszönöm válaszát: Dr. Szűts Gáborné

        WEBBeteg szakértő válasza a depresszió, demencia témában

        Tisztelt Kérdező!

        Idős korban gyakori a Parkinson-kóros tünet, ez is lehet a jelzett
        remegés, de a Ziperid, Tiapridal mellékhatása is lehet. Szerintem ezt a
        két gyógyszert nem kéne egyszerre szedni. A Kemadrint sem érdemes felezni,
        2x1 vagy 3x1 tbl adagban próbálják meg szedni, kérdés, javul-e a panasz. A
        Nootropilt hagyják el. Nootropilt este különösen nem érdemes szedni, mert
        nem csekély felpörgető hatása miatt rontja az alvást, aki szedi is, csak
        reggel és délben vegye be, de előrehaladott demens betegeknél inkább csak
        hátrányait tapasztalom, lehet a leírt nyugtalanságnak is ez az oka az Önök
        esetében.
        Sajnos a demenciák esetében már nincs igazán jó megoldás, mert ahhoz az
        öregséget és a leépülést kéne megszüntetni, azt pedig ugye nem lehet...

        Jó egészséget kívánva:

        Tisztelt Kérdező!

        Idős korban gyakori a Parkinson-kóros tünet, ez is lehet a jelzett
        remegés, de a Ziperid, Tiapridal mellékhatása is lehet. Szerintem ezt a
        két gyógyszert nem kéne egyszerre szedni. A Kemadrint sem érdemes felezni,
        2x1 vagy 3x1 tbl adagban próbálják meg szedni, kérdés, javul-e a panasz. A
        Nootropilt hagyják el. Nootropilt este különösen nem érdemes szedni, mert
        nem csekély felpörgető hatása miatt rontja az alvást, aki szedi is, csak
        reggel és délben vegye be, de előrehaladott demens betegeknél inkább csak
        hátrányait tapasztalom, lehet a leírt nyugtalanságnak is ez az oka az Önök
        esetében.
        Sajnos a demenciák esetében már nincs igazán jó megoldás, mert ahhoz az
        öregséget és a leépülést kéne megszüntetni, azt pedig ugye nem lehet...

        Jó egészséget kívánva:

        Dr. Dinya Zoltán pszichiáter

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-18 21:42:44; Megválaszolva: 2011. augusztus 25., 09:23

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...