• Alzheimer-kór

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Hölgy

        A nagyapám 78 éves, és Alzheimer-kórban szenved. A tünetei egyre erősödnek, és sűrűsödnek. A nagyanyám nagyobbrészt egyedül ápolja, a család sajnos nem tud állandóan mellettük lenni. A tünetek közé tartozik, a szorongás, feledékenység, átmeneti elmezavarok, téveszmék. (Pl. attól fél hogy betörnek a hegyen a pincében, vagy azt hiszi hogy elfelejtette bezárni az ajtót, és nem lehet megnyugtatni.) stb. A hozzátartozóit felismeri, még nem annyira előrehaladott az állapota. Az orvos egy "Ebixa" és "Notropil" nevű gyógyszert írt fel neki. Amikor a tünetei kezdődetek, néhány napig kórházban is kezelték, majd közölték, hogy az állapta már nem fog javulni, és miután felírták a gyógyszereket, hazaküldték. Sajnos mostanában egyre gyakrabban jönnek rá a fentebb leírtakhoz hasonló téveszmék, amik fejfájással (azt mondja zúg a feje) járnak, erősödik a szorongás, nem tud nyugton maradni, csapkolódik, fel alá jár a szobában. Nagyon fél az orvostól, és kórháztól. Már orvost is hívtunk hozzá, de csak fájdalomcsillapítót adott neki. Ami nem hatott. A kérdésem az lenne, hogy milyen gyógyszerrel, vagy házi készítménnyel lehetne gyors, és hatékony segítséget adni neki, hasonló rohamok esetében.

        Köszönettel:
        Kovács Zsolt

        WEBBeteg szakértő válasza a Alzheimer-kór témában

        Tisztelt Kérdező!

        Szerintem a Nootropilt ne adják neki tovább, zavart periódusokat okozhat
        leépült betegeknél, ill. ha már ilyen periódusok jelentkeznek, akkor ez a
        szer csak ezek gyakoriságát fokozza.
        Nyugtalanság, rendszeressé váló zavart epizódok esetén pszichiátriai
        terápiája módosítandó, keressék fel orvosukat, tünetileg nyugtató hatású
        (Andaxin, Tiapridal) szerek lesznek szükségesek. Sajnos túl sokat tenni
        nem lehet, az Alzeheimer-kór alapvetően nem gyógyítható betegség, és egyre
        több odafigyelést, ápolást, felügyeletet igényel egy ilyen beteg.
        Ellenőrizzék rendszeresen a beteg vérnyomását, annak ingadozása is okozhat
        zavartságot!

        Üdvözlettel:

        Dr. Dinya Zoltán

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-18 21:35:47; Megválaszolva: 2011. augusztus 25., 07:23

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő, 2012 óta szedtem napi 150 mg Ketileptet, amit (mivel szorongásos tüneteim nagy mértékben csökkentek) sikerült 2017 decemberére 12,5 mg Kventiaxra csökkenteni. Decemberben javasolta kezelőorvosom a Kventiax elhagyását (minden...
        Jó napot kívánok. 3x ért olyan amióta egyedül élek a lányaimmal hogy mellkas szorítás/heves szívverés/hidegrázás/labremegés. Elmentem a háziorvoshoz, Ő azt mondta ezek pánik roham tünetei, pszhilogus segítségét kérjem.De addig is a...
        Kedves Doktornő! Dióhéjban a gondom. Az elmúlt 4 évben pornófüggő voltam.Nyár elején már éreztem h nem nagyon izgulok a pornóra, plusz lett egy barátnőm akivel randiztam és mindig amikor kontaktus volt köztünk felállt de nem 100%osan Aztán...
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...
        Tisztelt Doktornő! Állandó szorongásos problémák miatt szedek gyógyszereket. Korábban két évig Cymbaltát szedtem, ami bevált ugyan, de szexuális mellékhatásokat tapasztaltam (a libidó jelentős csökkenését), ezért kértem orvosomat, hogy...
        Tisztelt Doktor/Doktor nő! Több problémával keresem meg önt. Nos én egy 28 éves fiatal férfi vagyok. Áprilisban volt egy kapcsolatom ami sajnos nem úgy sült el, ahogy terveztem, sajnos merevedési problémáim voltak, valamint ürességet éreztem....
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy valószínűleg pánikbeteg vagyok. Február elejére kaptam időpontot pszochiátriára, de addig is szeretnék megnyugodni, legalábbis szakember véleményét hallani, hogy ez...
        Kedves Szakértő! Kb 2 hete egy mélyebb, letargikusabb állapotba kerültem, mindenben csak a rosszat látom, fáradékony vagyok, kiborulok olyan dolgokon, amiken ezelőtt nem. Édesanyámmal fiatalon megromlott a kapcsolatom, több év után most hívott...
        Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a Frontin mellé amiből napi 4*, 5* 1db 0.25 gyógyszert veszek be ,vehetek e be mellé STRESS B-COMPLEX-VITAKOINGET? (B1,B2,B5,B6,B7,B12 ÉS C-vitaminbol áll napi 1db kapszula) Köszönöm szépen a...