• Miként lehetne abbahagyni?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! 25 éves fiatalember vagyok. Augusztus elején kialakult nálam a hypochondria, üzemorvosi vizsgálaton rámijesztettek...interneten kezdtem betegségek után keresgetni, szinte mindegyiket bebeszéltem magamnak... November elején befeküdtem 12 napra a debreceni pszichiátriára. Gyógyszeres kezelés mellett döntöttek. Rivotril-t és Ripedon-t szedtem, mikor elhagytam a klinikát, azt mondta a kezelőorvos hogy a Ripedon-t felválthatom Ziperid-re. Naponta 3x szedek be Rivotril-t (0,5mg), és 1x lefekvéskor Ziperid-et. A Ziperid 2mg-os változat. Sajnos mióta "ráállítottak" a gyógyszerekre kijöttek kellemetlen mellékhatások: andrológiai eredetűek, spermiumszám csökkenés, libidó csökkenés, ejakuláció elmaradása..stb.. A pszichiáteremmel sajnos nagyon ritkán tudok találkozni, ezért írok Önnek! Hogyan, miként lehetne csökkenteni a gyógyszeradagot? kipróbáltam 2 hete, hogy nem vettem be egyiket sem, de akkor visszatért a nyugtalanság érzet, álmatlanság, nem tudtam elaludni éjszaka, csak zakatolt az agyam, a gondolataim össze-vissza bolyongtak, természetesen a betegségek körül. Tehát nem jött be, azóta újra szedem az előírtnak megfelelően, nincsenek elvonási tünetek, de ez igy nem jó, szeretném letenni ezeket a gyógyszereket végleg. mitől lehet az hogy egy csomó orvosi vizsgálaton részt vettem már, minden lelet negatív eddig, és mégis bennem motoszkál hogy lehet súlyos beteg vagyok? Hogyan lehetne végképp kiiktatni az agyamból ezeket a negatív gondolatokat? Még mindíg olvasgatok neten betegségekről, tünetekről és már kezdem unni... Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Balázs

        WEBBeteg szakértő válasza a hipochonder témában

        Tisztelt Kérdező!

        Az, hogy most az interneten kérdez, tulajdonképpen a problémája része, nem pedig a megoldása. Pszichés panaszokat élőben kell megoldani, aki (önt
        idézve) hipochonder, azt a neten innen-onnan összeszedett részinformációk csak még jobban összezavarják. Így a legjobb, amit tehet, ha kétségeit, kételyeit kezelőorvosával beszéli meg szemtől-szembe, akitől választ kaphat kérdéseire. Ha jelenlegi orvosában valamiért nem bízik, keressen fel másik rendelést!
        A Ripedon és Ziperid teljesen ugyanaz a gyógyszer, azonos a hatóanyaguk, és alapvetően schizophren tünetek ellen írják fel.
        És még egy fontos dolog! Aki hipochonder, az szorong. Aki szorong, annak nem megy a szex, gyógyszerektől függetlenül! Aki a gyógyszertől kezd félni és szorongani, az egy ördögi körbe keveredhet, ekkor inkább érdemes a kezelést rendszeres pszichoterápiával is kiegészíteni.

        Jó egészséget kívánva:

        Dr. Dinya Zoltán pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-13 13:34:57; Megválaszolva: 2011. augusztus 24., 08:37

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...
        Már évekkel ezelőtt tapasztaltam magamon, hogy rettenetesen stresszes vagyok, a mindennapjaim nagy részén nagányosnak érzem magam, van, hogy még társaságban is, ha nem a megfelelő emberek vesznek körül. Mozgássérültként születtem, ami miatt...
        Tisztelt Doktorúr/Doktornő! Édesapámnak tavaly augusztus óta szédüléses panaszai vannak. Járáskor egyensúlybizonytalanságot érez, majdnem állandóan. Álláskor, üléskor, fekvéskor hasonló panasza nincs. Lábai régóta fáznak, bal lába...
        Üdv 23 éves férfi vagyok kiskoromba kezdődött hogy hangokat hallottam elalvas előtt meg ha keveset aludtam ezt az orvosom nem differenciálható skizofréniának diagnoztizálta ).4 hónapja gyogyszermentes vagyok semmit nem szedek es annyira jol erzem...
        Tisztelt Doktornő, Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mire utal, miként lehetséges az, ha én képes vagyok az agyamat érezni? (csakúgy, mint a gyomromat, tüdőmet, vagy más egyéb szervemet) Ismerőseim körében senki nem "képes" erre"....
        Jó napot! Erős szorongásos zavarok, melyek párkapcsolatban, és egyéb társaságban jelentkeznek, s ezek mellékhatásai miatt felkerestem egy pszichiátert. Akivel sok gyógyszert kipróbáltunk de az egyetlen negatív mellékhatásmentes gyógyszer...
        Tisztelt Doktornő 30 éve dolgozom folyamatos műszakban, éjszakázom is.Két éve kezdtem el antidepresszánst szedni, állandó szorongásra és alvási problémákra, amit édesapám halála felfokozott.Azt gondolom, a munkakörülmények miatt alakult...
        Tisztelt doktornö! Nem is tudom hol kezdjem.Gyerek korom óta félek a sulyos betegségektöl.Akkor ez a dolog még nem volt olyan erős de mostanra nagyon minden napomat ki tölti nincs nap hogy ne lenne valami bajom. Hol a hasam fájt hónapokig hol a...