• Viszketés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Üdvözletem! Pár napja kezdődött egy bizonyos viszketés ami elégé érdekes mert semmi csípés semmi alergiám nincs! Inkább az arcomon és mondhatni az egész fejemen érzem de mindig máshol jelentkezik,és csak egy piilanatra,,sokszor az is elég csak,hogy kicsit megdőrzsöljem vagy csak hozzá érjek a bőr felülethez,és el is múlik de utánna máshol jelentkezik! Kb olyan érzés mint ha egy kis apró pici bogár rámrepül tehát nem ilyen csípés utáni viszketés,, enyhe derpresszióra szedek frontint mert volt egy idegi problémám,de ez még augusztusban,, lehet ez az idegtől? mit tanácsol? mit csináljak? most már ezzel kell leéljem az életem? kérem segitsen valaki.. köszönettel HK

        WEBBeteg szakértő válasza a viszketés témában

        Tisztelt Kérdező!

        Hát, ehhez látni kéne Önt... Így látatlanban azt tudom mondani, hogy allergiás tünet többféle is lehet, ilyen jellegű magyarázat is elképzelhető. Sokan, még orvoskollégák is esnek abba a hibába, hogy ha egyszer valaki pszichiátriai problémával küzdött, vagy ilyen jellegű gyógyszert szed, onnantól minden jelenséget "idegi alapon" akarnak magyarázni.
        Lehet viszont szorongásos tünet is a viszketés szubjektív érzése, de azt javaslom, bőrgyógyász-allergológiai vonalon is vizsgáltassa meg magát, különösen akkor ha más pszichés tünete most nincs, és nem történt az életében semmi olyan változás mostanában, ami egy ilyen furcsa pszichés tünetcsoportot hívhat elő.
        A bőrgyógyász kérdéseit megelőlegezve: Nem száraz a bőre...? Hidratáló testápoló krém nem segít a tünetein?

        Jó egészséget kívánva:

        Dr. Dinya Zoltán pszichiáter

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-10-29 11:37:11; Megválaszolva: 2011. augusztus 11., 19:12

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő, 2012 óta szedtem napi 150 mg Ketileptet, amit (mivel szorongásos tüneteim nagy mértékben csökkentek) sikerült 2017 decemberére 12,5 mg Kventiaxra csökkenteni. Decemberben javasolta kezelőorvosom a Kventiax elhagyását (minden...
        Jó napot kívánok. 3x ért olyan amióta egyedül élek a lányaimmal hogy mellkas szorítás/heves szívverés/hidegrázás/labremegés. Elmentem a háziorvoshoz, Ő azt mondta ezek pánik roham tünetei, pszhilogus segítségét kérjem.De addig is a...
        Kedves Doktornő! Dióhéjban a gondom. Az elmúlt 4 évben pornófüggő voltam.Nyár elején már éreztem h nem nagyon izgulok a pornóra, plusz lett egy barátnőm akivel randiztam és mindig amikor kontaktus volt köztünk felállt de nem 100%osan Aztán...
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...
        Tisztelt Doktornő! Állandó szorongásos problémák miatt szedek gyógyszereket. Korábban két évig Cymbaltát szedtem, ami bevált ugyan, de szexuális mellékhatásokat tapasztaltam (a libidó jelentős csökkenését), ezért kértem orvosomat, hogy...
        Tisztelt Doktor/Doktor nő! Több problémával keresem meg önt. Nos én egy 28 éves fiatal férfi vagyok. Áprilisban volt egy kapcsolatom ami sajnos nem úgy sült el, ahogy terveztem, sajnos merevedési problémáim voltak, valamint ürességet éreztem....
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy valószínűleg pánikbeteg vagyok. Február elejére kaptam időpontot pszochiátriára, de addig is szeretnék megnyugodni, legalábbis szakember véleményét hallani, hogy ez...
        Kedves Szakértő! Kb 2 hete egy mélyebb, letargikusabb állapotba kerültem, mindenben csak a rosszat látom, fáradékony vagyok, kiborulok olyan dolgokon, amiken ezelőtt nem. Édesanyámmal fiatalon megromlott a kapcsolatom, több év után most hívott...
        Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a Frontin mellé amiből napi 4*, 5* 1db 0.25 gyógyszert veszek be ,vehetek e be mellé STRESS B-COMPLEX-VITAKOINGET? (B1,B2,B5,B6,B7,B12 ÉS C-vitaminbol áll napi 1db kapszula) Köszönöm szépen a...